Hacker’ların yeni gözdesi “Otomobil ve evler”

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2013 - 10:48 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İnternet bağlantısı artan konut ve otomobiller, hacker’ların yeni hedefi oldu

Hacker’ların yeni gözdesi "Otomobil ve evler"

Twitter’ın güvenlik araştırmacısı Charlie Miller ve IOActive’den güvenlik uzmanı Chris Valasek, DefCon bilgisayar güvenliği konferansında otomobillerin bu şekilde kontrolünün ele geçirebileceğini uygulamalı olarak gösterdi.

İnternet kolaylaştırıyor
Araştırmacılar, bir aracı kontrol etmek için bir sürücünün becerilerini tamamen kullanılamaz hale getirdiler. Bir tık’la frenler kullanılamaz hale getiriliyor, direksiyon hakimiyeti bitiriliyor… Demo hibrid otomobil üzerinde yapıldı ancak uzmanlar pek çok modern aracın bu konuda hassas olduğunu söyledi.

Miller, modern araçların içlerinde ortalama 10-40 arasında bilgisayar bulundurduğunu belirterek, “Bunlardan biri riske girdiğinde aracın güvenliği azalıyor. Otomobillerin internet bağlantısı arttıkça her şey hacker’lar için daha kolay hale gelecek” dedi. Uzmanlar, konutların otomobillerden daha fazla risk altında olduğunu söylüyor. Eğer hırsızlar, maymuncuk ve levyelerini laptop ve kablosuz internet tarayıcılarında kullanırlarsa evsahiplerinin işi zor olacak. Örneğin, kablosuz internet özelliği olan ön kapı kilidi, teknik yetenekleri olan hırsızlara kapıyı açabilir. Milliyet


Hacker’ların yeni gözdesi “Otomobil ve evler” ile Benzer Yazılar:

14 Ağustos 2013 Saat : 10:48

Hacker’ların yeni gözdesi “Otomobil ve evler” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir