Hayalimiz Avrupa’ya gitmek

Son Güncelleme: 10 Ocak 2015 - 12:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir’in Sloven futbolcusu Rajko Rotman, en büyük hayallerinin gelecek sezon Avrupa kupalarına katılacak seviyeye gelmek olduğunu söyledi.

Hayalimiz Avrupa'ya gitmek

Lacivert-turunculuların Antalya’nın Belek beldesinde yaptığı devre arası kampında Sloven futbolcu, ilk yarıdaki performanslarını ve sezon sonu hedeflerini anlattı.
Süper Lig’in 16 maçlık ilk bölümünde teknik direktör Abdullah Avcı’nın 14 kez forma şansı tanıdığı 25 yaşındaki orta saha oyuncusu, ligde 4’üncü sırada olduklarını hatırlatarak, “Mutlaka her takımın kurduğu hayaller vardır. Bizim ilk yarı itibariyle bulunduğumuz yer iyi. İlk yarıda elde ettiğimiz başarıyı devam ettirirsek Avrupa kupalarına katılma hayalimizi gerçekleştirebiliriz. Bu hayalimiz için pozisyonumuzu koruyup elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

– “Ligin ilk bölümü çok iyi geçti”
Rotman, Süper Lig’in ilk bölümünde 27 puan topladıklarını ve ikinci devre için iyi bir çalışma dönemi geçirmek istediklerini dile getirdi.
Kısa bir dinlenmenin ardından hedefleri için tempolu bir çalışma dönemine başladıklarını aktaran Sloven futbolcu, “Ligin ilk yarısı çok iyi geçti ve maksimum seviyede puan aldık. İkinci yarı çalışmalarına aynı tempoda devam etmeliyiz. İlk yarıda gösterdiğimiz başarılı performansı devam ettirip hedeflerimize ulaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
– “Az gol yememizin sebebi takım oyunu”

Rotman, Süper Lig’in ilk 16 haftasında sadece 8 gol yiyen ve bu alanda ligin en iyi takımı olan İstanbul Başakşehir’in başarısının sırrını takım oyunu olduğunu kaydetti.
Sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en az gol yiyen ekiplerinden biri olduklarını aktaran lacivert-turunculu futbolcu, “Az gol yememizin en büyük nedeni, takım olarak disiplinli ve yardımlaşarak oynamamızdır. Sadece bir kişi değil, takım olarak herkes bu performansa yardımcı oluyor. Başarımız da bundan kaynaklanıyor” diye konuştu.


Hayalimiz Avrupa’ya gitmek ile Benzer Yazılar:

10 Ocak 2015 Saat : 12:30
  SPOR

Hayalimiz Avrupa’ya gitmek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir