Haydi Pikniğe organizasyonları başladı

Son Güncelleme: 28 Nisan 2016 - 8:47 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe sakinlerini Şamlar Tabiat Parkı’nda buluşturduğu Haydi Pikniğe organizasyonları başladı. Haydi Pikniğe organizasyonları başladı

Başakşehir Belediyesi bu sene yeni bir uygulama ile Tabiat Parkı’nın 5. Kapısı Başakşehir sakinleri için ayırdı.

Tabiat Parkı’na 3 mescit

Başakşehir Belediyesi yaz ayı ile birlikte ilçe STK, Site Yönetimleri, Okullar ve ilçe sakinlerini Şamlar Tabiat Parkı’nda buluşturuyor. Belediyenin Anneler günü, Haydi Pikniğe gibi organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak olan 5. Kapı da ilçe sakinlerinin konforlu bir gün geçirebilmeleri için her şey düşünüldü. Aylar öncesinden alandaki çalışmalar başladı. Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Şamlar Tabiat Parkı’na 3 yeni mescit yapıldı. Bölge kıyı köşe temizlenirken, misafirler için mangal alanları, WC, ahşap lavobolar yapıldı.

Başakşehirliler piknikte buluşuyor

Haydi Pikniğe ismi ile konu komşunun bir araya geldiği organizasyonlarının ilkine Başakşehir M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı. Şamlar Tabiat Parkı’nın huzurlu ve nezih ortamında pikniğin tadını çıkaran öğrenci ve öğretmenler keyifli bir gün yaşadı.

Toplamda bu sene 100 binin üzerinde katılım beklendiği piknikler Şamlar Tabiat Parkı’nın 5. Kapısında gerçekleştiriliyor. Organizasyonda piknikçileri eğlence ve konforlu bir ortam bekliyor. Piknikte çocuklar ve yetişkinler için şişme oyun alanları kuruldu. Alanda çocuklar yüzlerini boyattı, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramları yapılıyor. Eğlenceli oyunların eşlik ettiği organizasyon için alanda oluşturulan sahnede çocuklar için animasyon, sihirbaz, palyaço, şişme maskotlar ve oyunlar yer alıyor. Katılımcılar Başakşehir Belediyesi’nin ikramı olan çaylarını yudumlayabiliyor. Piknik alanına ulaşımda yine Başakşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Haydi Pikniğe etkinliğine katılmak isteyen grup ve kişiler Başakşehir Belediyesi’nin 4440669’numaralı Çağrı Merkezini arayarak ya da Belediyenin web sitesinde oluşturulan sayfadan başvuru yapabiliyorlar.

Ramazan’a kadar devam edecek

11.00-17.00 saatleri arasında Şamlar Tabiat Parkı’nda gerçekleşen pikniklere ilçe sakinleri gruplar halinde başvuru yapılabiliyor. En az 500 kişilik grupların katılabildiği organizasyona ilçe sakinleri bireysel başvuru da yapabiliyor. Bireysel başvuru yapanlar ise uygun gruplara dahil ediliyor. Hafta içi ve hafta sonu gerçekleşecek piknikler 14 Haziran’a kadar devam edecek.

‘Almanya’daki organizasyonları aratmıyor’

Kenan Aksoy (Müdür Yardımcısı) : Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısıyım. İlk defa Şamlar Tabiat Parkı’na geliyorum. Öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz daha önce gelmişler. Ortamı çok güzel buldum özellikle belediyenin animasyon ekibi, ses düzeni, oyun salonu, çay servisi gerçekten çok güzel. Doğrusu ben bu kadar beklemiyordum, ben Almanya’da da bulunmuştum, hakikaten Almanya’daki organizasyonları aratmıyor. Biz şuanda 200 civarında öğrenci 16 tane öğretmenle geldik.”

Burhan Yazıcı (Öğrenci) : 10.sınıfata okuyorum. İlk defa Şamlara geliyorum, Bağcılarda oturuyorum burayı çok beğendim çok güzel. Mükemmel bir piknik alanı betonların içerisinde yaşıyoruz, Başakşehiri bu yönden çok seviyorum nefes almamızı sağlıyor. Evleri binaları yaparken yeşil alanları koruyarak yapıyor bu yüzden Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.”


Haydi Pikniğe organizasyonları başladı ile Benzer Yazılar:

28 Nisan 2016 Saat : 8:47

Haydi Pikniğe organizasyonları başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir