Hemsball Sporu Başakşehir’de

Son Güncelleme: 6 Aralık 2016 - 1:58 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Tenis, Badminton, Hentbol gibi sporlardan sonra Hemsball içinde sporcu yetiştiriyor.

Hemsball Sporu Başakşehir’de

Her yaştan insanın oynayabileceği zevkli ve eğlenceli yeni bir spor dalı olan Hemsball, Güvercintepe Spor Parkı’nda eğitimlere başladı. Kasım ayından itibaren başlayan eğitimlerde spora merak gün geçtikçe artıyor. Kapalı ve açık alanlarda rahatlıkla oynanabilen oyunda topu tutabilmek ve servis atabilmek için mükemmel el-göz-ayak koordinasyonuna, yüksek odaklanma ve konsantrasyona sahip olmak gerekiyor.

Başakşehir Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Güvercintepe Spor Parkı, altyapı çalışmaları tamamlanan Hemsball branşını spor parklarımıza kazandırarak 7’den 70’e hep birlikte kendi öz sporumuzu tüm dünyaya tanıtmak ve yarışın bir parçası olmayı hedefliyor.

1.Kademe Hemsball Eğitmeni Alper Dere yeni spor dalı ve çocukların ilgisi hakkında bilgi verdi. Dere,” Çocuklarda refleks, odaklanma, dikkat koordinasyonunun gelişiminde birebir fayda sağladığı görülmektedir. Şuan derslere giren 40 öğrencimiz var. Haftada iki gün dersler yapılmaktadır. 7 yaşından itibaren herkes bu sporu rahatlıkla yapabilmektedir. Çocukların ilgisi yoğun ve antrenmanlar çok keyifli geçmektedir. Bir sonraki hedefimiz çocuklarımıza Hemsball lisansı çıkartmak ve ulusal uluslararası platformlarda yer almak olacaktır” dedi.

Spora yeni başlayan çocuklardan Nezir Uğur,” Ben 11 yaşındayım. Güvercintepe’de oturuyorum. İki hafta oldu başlayalı ve çok keyif aldım. Bir futbol kadar hevesliyim oynamak için. Uzun süre devam edip yarışmalara katılmayı düşünüyorum.

Ramazan Özdemir,” El koordinasyonumu güçlendiren bir spor oldu. Dikkatim arttı ve bu oyunu oynarken çok eğleniyorum” dedi.

Hemsball’un faydaları saymakla bitmiyor

Çocukların psikomotor gelişimini desteklemek. Odaklanma ve konsantrasyon gelişimini sağlamak. Denge gelişimini sağlamak. Zihinsel koordinasyonu sağlamak. Refleksleri geliştirmek. Esneklik kazandırmak. Hareketsiz kalma, obezite ve stres sorunlarına da çözüm getirmekle birlikte aile bireylerine ve topluma spor bilinci kazandırarak, stres atmak, sporu ve birlik beraberliği sevdirmek için de önemli bir rol üstleniyor.

Hesmball nasıl oynanır?

Hemsball topunu yerde bulunan Hemsball hedef tahtası üzerindeki Hemsball çemberinin içine, çembere çarptırtmadan göndererek rakip oyuncu ve oyuncuların alanına yere değmesini sağlamak ve rakip oyuncu ve oyuncuların aynı amaca ulaşmasını önlemektir. Oyun ve oyuncuların rakip alana gönderirken topu ayak bastıkları tablalar dahil her türlü tutma hakları vardır. Top oyuna kura atışı yapılarak başlanır kurayı kaybeden oyuncu servis atışını yapar. Servisi atan oyuncu topu çemberin içine atarak rakip alana gönderir. Sayı sistemi, topun çember içine değmesi, dışarı gitmesi veya bir oyuncunun hata yapmasına kadar devam eder. Sayı kazanan oyuncu servis atma hakkı kazanır.


Hemsball Sporu Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

6 Aralık 2016 Saat : 1:58
  SPOR

Hemsball Sporu Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir