Hobi bahçesi, TOKİ sakinlerini ikiye böldü

Son Güncelleme: 24 Temmuz 2013 - 10:15 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kayaşehir TOKİ evlerinde oturan bir grup site sakini yandaki boş arazide her İstanbullunun hayalini süsleyen hobi bahçesi kurdu. 5. Etap’ın yanındaki hobi bahçeleri birçok kişiyi sevindirse de bazı komşular gübrelerden sinek üremesi ve çocukların ayaklarının çamur olması gibi gerekçelerle bahçenin kapatılmasını istiyor.

Hobi bahçesi, TOKİ sakinlerini ikiye böldü
 İstanbul Kayaşehir TOKİ Konut-ları’nda bulunan 5. Etap sitesinde oturan bir grup vatandaş, sitenin yanında bulunan TOKİ’ye ait araziyi hobi bahçesine çevirdi. Günlük iş stresinden kurtulmak için sebze yetiştiren site sakinlerine komşularından ise tepki geldi. Sebzeler için getirilen gübrelerin sağlık ve temizlik sorunları oluşturduğu gerekçesiyle kaldırılmasını isteyen vatandaşlar, durumu belediyeye bildirdi. Başakşehir Belediyesi ile görüşen site sakinleri, aslen TOKİ arazisi olan bölgede yetiştirecekleri ürünler için izin istedi. Başakşehir Belediyesi yetkilileri de söz konusu arazinin üzerinden yüksek gerilim hattının geçmesi sebebiyle kullanım dışı olduğunu ve geçici süreliğine bahçe kurulabileceğini söyledi. 5. Etap sakinleri de sitenin yanında bulunan araziyi tellerle çevirerek domates, biber, patlıcan, fasulye gibi sebzeler yetiştirmeye başladı. Sulama için büyük variller getiren vatandaşlar iş çıkışından sonra bahçeye gelerek yetiştirdikleri ürünlerle ilgilendi.

‘GÜBRELER KOKU VE SİNEK YAPIYOR!’

Bir grup site sakininin bu uğraşına komşulardan tepki geldi. Vatandaşlar, hobi bahçesi için getirilen gübrelerin sinek ve koku yapması sebebiyle rahatsız oldu. Ayrıca, çocukların bu alanda sağlıksız koşullarda oyun oynamasına ve siteye çamur taşınmasına tepki gösteren komşular, durumu site yönetimine aktardı. 5. Etap Site Müdürü Ahmet Aktaş, gelen şikayetler üzerine durumu Başakşehir Belediyesi’ne bildirdi. Bu konuda komşuların tepkisi olduğunu belirten Aktaş, site ve çevresinin herkesin kullanım alanı olduğunu ve kimsenin komşuları rahatsız etme hakkı olmadığı görüşünü savundu.

Alanda sebze yetiştiren vatandaşlar ise günlük iş stresinden kurtulmak için alanlar oluşturduklarını söyledi. Bahçede eşi ile birlikte sebze yetiştiren bir vatandaş, geçmişe olan özlemlerini ve toprak sevgisini bu alanda yaşadıklarını ifade etti. Organik olarak ürün yetiştirdiklerini kaydederek, stres attıklarını belirtti.

http://www.zaman.com.tr/bolge-haberleri_hobi-bahcesi-toki-sakinlerini-ikiye-boldu_2113010.html


Hobi bahçesi, TOKİ sakinlerini ikiye böldü ile Benzer Yazılar:

24 Temmuz 2013 Saat : 10:15

Hobi bahçesi, TOKİ sakinlerini ikiye böldü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir