HTC artık Google’ın!

Son Güncelleme: 21 Eylül 2017 - 10:11 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Google, Tayvanlı mobil cihaz üreticisi HTC’nin akıllı telefon bölümünü 1,1 milyar dolara satın aldığını açıkladı. Google’ın HTC’nin mobil bölümünü satın almak istediğine dair bir takım iddialar vardı, dün China Times tarafından HTC’nin büyük bir duyuru yapmaya hazırlandığı belirtilmişti. Sonunda tüm her şey açığa çıktı.

HTC artık Google'ın!

Google ve HTC resmi olarak aralarında anlaşma sağlandığını açıkladı. Bu gelişmeyle birlikte Google, HTC’nin fikri haklarına erişebilirken (Marka, patent, tasarım gibi şeyler), HTC’nin Ar-Ge bölümünden bazı çalışanlar da Google’a katılacak. Mountain View merkezli şirket, HTC’ye 1.1 milyar dolar ödeme yapacak

Biraz daha açıklayacak olursak, zaten Pixel telefonlar üstünde çalışmakta olan kişiler, HTC’den Google’a geçecek. Google, fikri haklar için özel olmayan bir lisans sahibi olacak. Bu durum Google’ın gelecekteki Pixel cihazlar için HTC’nin üretim patentleri ve tasarımlarını kullanma hakkına sahip olacağını gösteriyor.

Yaşanan gelişme HTC’nin yeni üst düzey akıllı telefonunu (Şimdiye kadar üzerinde çalışılmakta olan modeli) geliştirmeye yardımcı olacak. Ayrıca Tayvanlı üretici VIVE sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik, yapay zeka alanına yatırım yapmaya devam edecek.

Yapılan anlaşma Google’ın Pixel serisini güçlendirmek için büyük bir avantaj sağlayacak. Bu arada Google, Tayvan’da yeni bir teknoloji merkezi de tanıttı. Her zamanki gibi yetkili kurumlardaki resmi onaylar bekleniyor. 2018 başlarında iki şirket arasındaki anlaşma tamamlanacak.


HTC artık Google’ın! ile Benzer Yazılar:

21 Eylül 2017 Saat : 10:11

HTC artık Google’ın! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir