Hz.Hüseyin Cami İçersine Ne Yapılıyor

Son Güncelleme: 17 Haziran 2013 - 2:02 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Hz. Hüseyin Caminde ibadete gelenlerin çay içebilecekleri, namaz öncesi ve sonrası oturup sohbet edebileceği, kitap okuyabilecekleri, dinlenebilecekleri bir yerin olmayışından dolayı harekete geçti.

Hz.Hüseyin Cami İçersine Ne Yapılıyor

Mevcut yapıların Toki tarafından müftülüğün hizmetine verildiğinden, cemaat bu hizmetlerden yararlanamıyordu. İnşaat çalışmalarına başlamış olup, en kısa sürede Hz. Hüseyin Cami müştemilatını bitirmeyi planlamaktadır.

2 yılı aşkın süredir Cami cemaatinin faydalanabileceği  çay ocağı, namaz öncesi ve sonrası oturup sohbet edebileceği, kitap okuyacağı, dinleneceği yer olmadığından ve mevcut yapıların da Toki tarafından müftülüğün hizmetine verildiğinden, cemaat bu hizmetlerden yararlanamıyordu.

Mevcut Wc ve abdest alma yerinin ihtiyaca cevap veremediğini belirten Başakşehir ilçe Müftülüğü yetkilileri, yeni yapılan inşaat mahallerinde, cami ana kapısı girişinde hemen sağ tarafta 80 m2 üzerine bina edilecek olan çay ocağı, kitap okuma ve sohbet edilebilecek bir yer ve müftülüğün elinde bulundurduğu mevcut yapıların yanına modern Wc ve şadırvan yapımına başlanmıştır.
Ayrıca yetkililer 300 kişilik konferans salonu ve Kütüphane ise ilerleyen zamanlarda yapılacağı bilgisini verilmişlerdir. Mevcut yapılarda ise ilçe müftülüğü hizmet verecektir.

 


Hz.Hüseyin Cami İçersine Ne Yapılıyor ile Benzer Yazılar:

17 Haziran 2013 Saat : 2:02

Hz.Hüseyin Cami İçersine Ne Yapılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir