İBB Spor, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü oldu

Son Güncelleme: 7 Haziran 2014 - 12:45 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • İBB Spor, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü oldu
0 Paylaşımlar

PTT 1. Lig’de sezonu şampiyon olarak tamamlayarak Spor Toto Süper Lig’e yükselen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBB Spor), 2014-2015 sezonunda “İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü” adıyla devam edecek.

Türk futboluna yeni bir futbol kulübü olarak bugün adım atan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, isim değişikliğini düzenlenen basın lansmanıyla duyurdu.

İBB Spor, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olduLansmanda kulüp, teknik direktör olarak Abdullah Avcı ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. A Milli Futbol Takımı eski teknik direktörlerinden olan Abdullah Avcı, Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın da hazır bulunduğu imza töreninde uzun vadeli, farkındalık oluşturacak bir futbol kulübü olacaklarını söyledi.

Artık İBB değil, Başakşehirspor

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen isim değişikliğinin ve yeni ekibin tanıtıldığı basın toplantısında; İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü yönetim kurulu üyeleri, spor camiasının önde gelen isimleri bir araya gelirken, törene çok sayıda basın mensubu da katıldı.kayasehiristanbul.net

Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen lansman ve imza töreninde, Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ şunları söyledi: “Bizim için heyecanlı ve büyük hedefleri olan bir süreç başladı. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü isminden, logosuna, yönetim yapısından, sportif hedeflerine kadar birçok değişikliği beraberinde getirerek, Spor Toto Süper Lig’e yeni bir heyecan katacak. Futbol kulübümüzün, sadece Başakşehir bölgesine değil tüm Istanbul’a, hatta Türk futboluna büyük bir heyecan ve hareketlilik getireceğine inanıyorum. Takımımızın bu günlere gelmesinde büyük pay sahibi olan Sayın Abdullah Avcı’yı da yönetim kurulumuzun ortak kararı ile yeniden göreve çağırdık.”dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübünün, Belediye olarak anılması son dönemlerde bizimde kafamıza tam oturmamıştı, böyle bir ihtiyaç vardı diyen Gümüşdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Büyükşehir Belediye Başkanımızla istişareler yaparak, yönetim kurulumuzun ortak kararıyla kulübümüz“ İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü” adıyla yoluna devam edecektir. Başakşehirimiz dinamik, güzide bir ilçemiz orada da yeni stadımızda mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Kulübün isim değişikliği yanında Başakşehir’de yeni bir stada kavuştuğunu da belirten Gümüşdağ: “Bu vesileyle açılışı yeni sezon başlamadan önce bizzat Sayın Başbakanımız tarafından yapılacak olan 17.800 kişilik Başakşehir Stadyumu’nun da müjdesini vermek isterim. Çok iyi düşünülmüş bir tasarım ve yüksek teknoloji desteği ile inşa edilmiş olan İstanbul Başakşehir stadımızı çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Stadımızı sezon başlamadan açacağız.”

Gümüşdağ , İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün yönetim kurulunda yer alacak isimleri de açıkladı. İşte o isimler; Göksel Gümüşdağ, Çağatay Kalkancı, Mustafa Saral, Mehmet Ersoy, İsmet Yıldırım, Ömer Faruk Ayvacı, Volkan Sarıhan, Ahmet Ketenci, Mesut Altan, Kağan Şahin.

‘Adım adım gideceğiz’

İmza töreninde açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı: “Adım adım gideceğiz. Benim adıma da Türk futbolu adına da Başakşehir Futbol Kulübü adına da hayırlı olmasını diliyorum. 215 tane üst üste maça çıktık, dalgalanmalar yaşadık ama hep fair play ruhunu koruduk. Bundan sonrada örnek olmaya devam edeceğiz.” dedi.
2006-2011 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye’yi çalıştıran Abdullah Avcı, 2011-2013 yılları arasında A Milli Takım’ın başında görev yapmıştı.

‘Gönül bağımız var’

İmza töreninde ev sahibi olarak söz alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, takımla gönül bağlarının kurulduğunu belirtti. Başkan Uysal: “Bu isim değişikliği şöyle algılanmamalı ‘Bir Belediye ismi gitti yerine başka bir belediye ismi geldi’. İstanbul Futbol Yatırımları A.Ş ile ve Futbol kulübüyle direk bir bağlantımız yok. Ancak gönül bağımız var. İsim değişikliğinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başakşehir’de çok güzel bir stadımız var. Sadece ilçemizden bile insanlar bu statı doldurabilecek kapasitede. İnanıyorum ki Başakşehirliler kulübü bağrına basacaktır.”

Maçlar yeni statta oynanacak

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün ismi yanında logosu ve stadı değişti.

İBB’nin bünyesinden tamamen çıkarak İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak mücadele edecek olan Turuncu-Lacivertlilerin yeni logosu ve stadı da lansmanda anlatıldı. İçinde kamp tesisleri, antreman tesisleri ve yönetim binaları bulunacak olan stat Türkiye’de bir ilk olacak. Başakşehir Futbol Kulübü yeni sezonda maçlarını 17.800 kapasiteli Başakşehir Stadı’nda oynayacak.


İBB Spor, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü oldu ile Benzer Yazılar:

7 Haziran 2014 Saat : 12:45
  SPOR

İBB Spor, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü oldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir