İbn Haldun Üniversitesi’nde ilk ders: Bilim

Son Güncelleme: 20 Eylül 2017 - 12:28 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir ilçesindeki Kayaşehir Bölgesinde yapılan İbn Haldun Üniversitesi 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk dersini İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk verdi.

İbn Haldun Üniversitesi'nde ilk ders: Bilim

2017-2018 eğitim öğretim dönemine, düzenlenen törenle başlayan üniversitede etkinliğe İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fuat Erdal ve Prof. Dr. Yüksel Özden, Rektör Danışmanı Hakkı Öcal, Prof. Dr. Halil Berktay, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Ardından üniversitenin ilk eğitim dönemi İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk’ün verdiği dersle başladı. Şentürk, “Bilim Nedir?” konusuyla öğrencilere seslendi. Şentürk, bilimsel faaliyetler içerisinde yer almanın milletleri ileriye taşımadaki önemine dikkati çekerken yeni eğitim döneminde öğrencilere başarılar diledi.

Şentürk’ün dersi sonrası öğrenciler telefonları üzerinden hep birlikte Kahoot oyununu oynadı. Oyun kapsamında öğrencilere üniversite ile ilgili sorular sorulurken bir yandan da geçmişe ve günümüze dair sorular yöneltildi. Öğrencilerin hafızalarını sınayan oyunda soruları doğru cevaplayarak en fazla puanı elde eden ilk 5 öğrenciye eğitim seti hediye edildi. Sonrasında üniversitede eğitim gören öğrencilere derslerinde kolaylık sağlamak ve çalışmalarını hızlı bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla bilgisayarlar hediye edildi.

Öğrencileri nitelikli bir eğitimle donatarak mesleki hayata hazırlamayı hedeflediklerini dile getiren Şentürk, “Çok heyecanlı çok sevinçli bir gün. 2017-2018 akademik eğitim yılını başlatmış oluyoruz. 150 yıldız öğrenci arıyorduk, onlar üniversitemizi tercih edip geldiler. Yüzde 35 oranında uluslararası öğrenci de üniversitemizi tercih etti. Burada mukayeseli eğitim yapacağız ve küresel rekabete öğrencilerimizi hazırlayacağız. Hem Batı sosyal bilimlerini hem de Doğu sosyal bilimlerini her iki yaklaşımı da mukayeseli bir şekilde öğrencilerimize öğreteceğiz. Öğrencilerimizi Almanlarla, Japonlarla, Amerikalılarla ve diğer ülkelerden yetişmiş gençlerle rekabet edebilecek şekilde hazırlayacağız. Dili çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı


İbn Haldun Üniversitesi’nde ilk ders: Bilim ile Benzer Yazılar:

20 Eylül 2017 Saat : 12:28

İbn Haldun Üniversitesi’nde ilk ders: Bilim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir