İGDAŞ “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Son Güncelleme: 11 Haziran 2013 - 3:32 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • İGDAŞ “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ’ın geleneksel hale gelen Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.
İGDAŞ’ın geleneksel hale gelen Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması “İstanbul’un Harikaları” temasıyla bu yıl üçüncü kez düzenlendi. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya Türkiye genelinden profesyonel ve amatör fotoğrafçılar 6 bin 208 fotoğrafla katıldı.

İGDAŞ "Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

3. Ulusal En Havalı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda derece ve sergileme alan kareler düzenlenen törenle ödüllendirildi. İGDAŞ’ın Dünya Çevre Günü dolayısıyla bu yıl üçüncüsüne imza attığı yarışmada ödül alan kareler 15-29 Haziran 2013 tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda sergilenecek.

İGDAŞ’ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlediği ve geleneksel hale gelen 3. Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması’nın teması “İstanbul’un Harikaları” oldu. Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye’nin her köşesinden amatör veya profesyonel fotoğrafçılar başvurdu.

Hemşire Zeynep Akgün Birinci Oldu

İGDAŞ "Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Toplam 6 bin 208 fotoğrafın yarıştığı En Havalı Kareler 2013’de birinciliği özel bir hastanede hemşirelik yapan Zeynep Akgün, ikinciliği Gazanfer Demirer, üçüncülüğü Erdal Suat aldı. Emrah Uygun İGDAŞ özel ödülünü alırken Özkan Samioğlu, Zübeyir Süğlün ve Erdal Suat mansiyon ödülüne layık görüldü. Derece alan ve sergilemeye değer bulunan 42 kare, 15-29 Haziran 2013 tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda fotoğraf severleri bekliyor.

“Yarışmayı Dünya Çevre Günü dolayısıyla bu yıl üçüncü kez düzenliyoruz. Çevreci bir yakıt olan doğalgazın, havasını temizleyerek güzelleştirdiği İstanbul, fotoğraf severler için eşi bulunmaz bir ilham kaynağı. Buradan yola çıkılarak yarışmayı bu yıl ‘İstanbul’un Harikaları’ temasıyla düzenlemeye karar verdik” diyen İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan yarışma ile ilgili değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:

“Milattan binlerce yıl öncesine uzanan tarihiyle dünyanın en kadim şehirlerinden biri olan İstanbul, sırasıyla Roma, Bizans, Latin ve Osmanlı İmparatorluklarına başkentlik yaptı. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fethiyle çağ açılıp çağ kapanan şehir olma özelliğine de sahip olan İstanbul’un, insanlığın ilerleme merceğinde hiçbir Avrupa şehriyle karşılaştırılamayacak kadar önemli bir rol oynadığını biliyoruz. Dünyada iki kıta üzerinde kurulu yegâne şehir olan İstanbul’un, tüm dünyaya parmak ısırtan harikaları saymakla bitmez. Böylesine özel bir şehrin harikalarını fotoğraf kareleri ile gün yüzüne çıkarmak, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’un her köşesinde karşımıza çıkan bu harikaları, fotoğraf severlerin objektifinden görmek istedik” dedi.

Yarışmanın birincisine 5 bin TL, ikincisine 3 bin TL, üçüncüsüne 2 bin TL ödül verildi. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı iki bin TL, mansiyon kazanan 3 kişi de her bir eseri için 500’er TL ödül kazandı. Kurum, sergileme alan yarışmacılara ise 200’er TL telif ödedi.

İGDAŞ "Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

 

Geçtiğimiz üç yıl yılda toplam 12 bin 500 fotoğraf karesinin yarıştığı En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışması, her yıl daha fazla fotoğraf tutkununun katılımı ile devam ediyor.

En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin isimleri ise şöyle;

Birinci Zeynep Akgün

İkinci Gazanfer Demirer

Üçüncü Erdal Suat

İGDAŞ Özel Ödülü Emrah Uygun

Mansiyon Özkan Samioğlu


İGDAŞ “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı ile Benzer Yazılar:

11 Haziran 2013 Saat : 3:32

İGDAŞ “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir