‘İkinci yarı istikrarı korumamız lazım’

Son Güncelleme: 14 Ocak 2015 - 9:29 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • ‘İkinci yarı istikrarı korumamız lazım’
0 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı: ‘Takım oyunu son derece önemli. Mutluluk, saygı, sevgi var. Bu da sahaya yansıyor.
‘İkinci yarı istikrarı korumamız lazım’

Gelişerek devam ediyoruz. İkinci yarı bu istikrarı korumamız lazım’ dedi.
Çalışmaların yolunda gittiğini ifade eden deneyimli teknik adam, “Özellikle sezon başından beri takım savunmasını çok iyi çalıştık. Bu sisteme inanıp sonuç alamaya da başladık. Oyun kalitemizi koruduk. Büyüyen bir oyun kalitemiz var. İkinci yarıda bu oyun kalitesini korumak istiyoruz” açıklamasında bulundu.
“İkinci yarı daha zorlu geçecek” diyen Avcı, iyi performans sergilemeleri sebebiyle takım üzerinde stres olduğunu ifade ederek, “Asıl stres Fenerbahçe maçında oldu. Bizim, rakiplerimiz gibi fazla stresli durumumuz yok. Önemli olan sahadaki ciddiyetimiz, skor ne olursa olsun. Baskı olacağını düşünmüyorum. Tecrübeli oyuncularımız var” diye konuştu.

“1-2 TRANSFER YAPACAĞIZ”
Sezon başında takımındaki futbolcu sayısının çok olduğunu söyleyen İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “6 oyuncuyla yolumuz ayrıldı. Şu anda 22 oyunculuyuz. Kağıt üzerinde oyuncu lazım değil. Ama doğru oyuncu olursa 1 ya da 2 transfer yapacağız. Önümüzdeki seneyle ilgili de hazırlıklarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ YARI İSTİKRARI KORUMAMIZ LAZIM”

Deneyimli teknik adam, sözlerinin sonunda ise kendisine bu ortamı sağlayan başkana ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, “Baskının olmadığı, özgürce hareket edebildiğimiz ve oyuncu gurubunun mutlu olduğu bir ortam var. Takım oyunu son derece önemli. Mutluluk, saygı, sevgi var. Bu da sahaya yansıyor. Gelişerek devam ediyoruz. İkinci yarı bu istikrarı korumamız lazım” dedi.

İstanbul Başakşehir’in golcüsü Doka ise ikinci yarı kamp hazırlıklarının çok iyi gittiğini ifade ederek, takımla birlikte iyi yerlere geleceklerini söyledi.
İstanbul Başakşehir’de bugün gerçekleşen antrenmanın ilk bölümünde düz koşu yapıldı. Ardından el topu oynayan futbolcular, 4 hedeften oluşan maç oynadı. Ardından çift kaleye dönen antrenman sırasında teknik direktör Abdullah Avcı oyunu sık sık durdurarak futbolcularını uyardı.
İstanbul Başakşehir’in bugünkü antrenmanında Ufuk Ceylan ve Semih Şentürk hafif sakatlıklar geçirerek antrenmanı yarıda bıraktılar.


‘İkinci yarı istikrarı korumamız lazım’ ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2015 Saat : 9:29
  SPOR

‘İkinci yarı istikrarı korumamız lazım’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir