İkitelli Şehir Hastanesi’nde son durum!

Son Güncelleme: 22 Temmuz 2018 - 6:36 0 Yorum Yazar:

47 Paylaşımlar

Tamamlandığında dünyanın en büyük hastaneleri arasında yer alacak olan İkitelli Şehir Hastanesi’nin inşaatı yükseliyor. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi projesi, Türkiye’deki en büyük 3’üncü sağlık yatırımı olarak hayata geçirilmektedir.İkitelli Şehir Hastanesi'nde son durum

İkitelli Şehir Hastanesi Projesi’nde çalışmalar tamamlanıp hizmet vermeye başladığında yalnızca İstanbul’a değil, çevre şehirlere de hizmet verecek. Türkiye’deki konumu kuzeybatı noktasında olan İstanbul Başakşehir’de yükselen bu proje, totalde 790 bin metrekarelik proje alanında hayata geçiriliyor.

2020’de hizmet vermeye başlayacak

Öte yandan İstanbul’da çalışmaları yürütülen Yavus Sultan selim Köprüsü ile TEM Bağlantı yollarına ek olarak metro istasyonu gibi projeler sayesinde, kent halkının en kolay şekilde hastaneye ulaşımının sağlanması planlanıyor. İnşaat çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülen şehir hastanesi projesinin 2020 yılı itibari ile hizmete açılması hedefleniyor.

Söz konusu olan bu İkitelli Şehir Hastanesi’nde, hazırlanan proje kapsamında 2 bin 354 yatak kapasitesine sahip olan bir ana bina, 200 yatak kapasitesine sahip olan rehabilitasyon merkezi ve 128 adet yatak kapasitesine sahip olan bir psikiyatri hastanesi kuruluyor. Ana hastane binası ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulan 6 adet bloktan meydana gelirken, söz konusu bina kapsamında şu hastanelere yer veriliyor:

469 yataklı Genel Hastane, 311 yataklı Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi, 327 yataklı Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, 521 yataklı Çocuk Hastanesi, 367 yataklı Onkoloji Hastanesi, 359 yataklı Kadın Hastanesi, 28 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 200 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi söz konusu proje kapsamında hizmet verecek.

Dünyada ilk olacak!
Toplamda 2 bin 638 adet yatak kapasitesine sahip olan İkitelli Şehir Hastanesi’nde ana hizmet binasına 2 bin 40 adet sismik izalatör yerleştirilerek “Dünyanın En Büyük Sismik İzalatörlü Binası” niteliği kazanmış olacak.


İkitelli Şehir Hastanesi’nde son durum! ile Benzer Yazılar:

22 Temmuz 2018 Saat : 6:36

İkitelli Şehir Hastanesi’nde son durum! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir