İLK Müteahhitlik Sertifika Programı Açıldı - Kayaşehir İstanbul

İLK Müteahhitlik Sertifika Programı Açıldı - Kayaşehir İstanbul

İLK Müteahhitlik Sertifika Programı Açıldı

İstanbul Aydın Üniversitesi, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen ve daha önce müteahhitlik yapmamış olan kişilerin de katılabileceği “Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı” başlattı.

Bu haber 19 Ekim 2017 - 6:22 'de eklendi ve 140 kere okundu kez görüntülendi.

İstanbul Aydın Üniversitesi “Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı” başlattı. Ülkemizdeki üniversitelerde müteahhitlik konusunda özel bir eğitim verilmemesinden yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen ve daha önce müteahhitlik yapmamış olan kişilerin de katılabileceği “Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı” başlattı.

Programa katılmak için üniversite düzeyinde eğitim almış olma şartı da aranmıyor.

Mimarlık ve mühendislik fakültelerinde eğitim alanlar dahil, farklı bölümlerden mezun olan hatta üniversite mezunu olmayanlar artık müteahhitlik yapabilecek. Evini kentsel dönüşüme verecek olan, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen kişilere yönelik olarak İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı açıldı.

Katılımcılara, iş dünyasının patron ya da yöneticileriyle birebir tanışma şansı sağlayan sertifika programı ayrıca kolay yaşam olanağı sağlayan,  ergonomiye uygun yapılar inşa etme teknikleri, arsa seçimi, işlevsellik, ulaşılabilirlik, maliyet ve lokaysan gibi kriterlere uygun düşünme yeteneğini geliştirmek için önemli bir fırsat sunuyor.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Hatay illerinde açılan programlar temel düzey ve ileri düzey şeklinde 2 modülden oluşuyor. Prof. Dr. Mehmet Fatih ALTAN yönetiminde açılan ve  İstanbul Aydın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği laboratuvarlarında uygulama eğitimi ile de desteklenen ulusal ve uluslararası düzeydeki eğitim programı, yeni müteahhit olmak isteyenler, müteahhitler, mimarlar, mühendisler, teknikerler ve inşaat mühendisliği öğrencilerine, müteahhitliğin her aşamasını öğrenerek, iş hayatında rekabet şansını artırma olanağı tanıyor.

Detaylı bilgi için :

http://www.aydin.edu.tr/tr-tr/arastirma/arastirmamerkezleri/sem/mesleki-gelisim-egitimleri/Pages/M%C3%BCteahhitlik-Sertifika-Program%C4%B1.aspx

İletişim  :

0(212) 444 1 428 – Şerife Çoban ( 64004 Dahili Numara ) 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.