İslam düşmanlığı yeniden hortladı

Son Güncelleme: 27 Kasım 2017 - 6:56 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Her fırsatta demokrasi ve insan hakları vurgusu yapıp doğu toplumlarını eleştiren Batı’da ırkçılık ve İslam karşıtlığının önüne geçilemiyor…

İslam düşmanlığı yeniden hortladı

Batıda İslam karşıtı ırkçı gruplar sokağa indi. Fransa’da “İslam’a karşı Avrupa’yı savunalım” diyerek insanları eyleme çağıran ırkçıların eylemi iptal edilince olaylar çıktı. Kanada’da ise İslam karşıtı iki grup eylem yapıp içlerindeki kin ve nefreti kustu.

Demokrasinin beşiği olmakla övünen Fransa’da ırkçılar ortalığı birbirine kattı. Başkent Paris’te bir örgütün düzenleyeceğini ilan ettiği ırkçı ve İslam karşıtı gösterinin valilikçe yasaklanması sonrası çıkan olaylarda 15 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Paris Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte düzenlenmesi planlanan ırkçı ve İslam karşıtı gösterinin valilikçe yasaklanması ve itiraz başvurusunun reddedilmesi sonucu birçok bölgede çıkan olaylarda 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

AVRUPA VE BEYAZ IRK ÜSTÜN

Generation Identitaire isimli ırkçı ve İslam karşıtı örgüt, “İslam’a karşı Avrupa’yı savunalım” sloganıyla ülkenin çok sayıda kentinde kampanyalar başlatmış ve başkent Paris’te büyük bir gösterinin yapılacağını duyurmuştu. Gösterinin yasaklanmasına rağmen Paris’in birçok bölgesinde toplanan “beyaz ırk” ve “Avrupalı üstünlüğünü” savunan gruplar, sloganlar atarak polisle çatıştı. 15 kişinin gözaltına alındığı olaylarda yaralanmaların yanı sıra maddi zarar meydana geldi.

KANADA’DA 44 KİŞİYE GÖZALTI

Kanada’da ise İslam karşıtı, aşırı sağcı La Meute ve Storm Alliance gruplarının düzenlediği gösteriye müdahale eden polis, 44 kişiyi gözaltına aldı. İslam ve göçmen karşıtlığı ile bilinen grup üyelerinin, önlem alan polis memurlarına kartopu atmaya başlaması üzerine göstericilere karşı göz yaşartıcı gaz kullanıldı.
Grubun gösteri için kendi güvenliğini organize ettiğini anlatan polis, kamuflajlı kurşun geçirmez yelek giyen göstericilerden bir kısmının ellerinde silah, cop ve sapan olduğunu, gözaltı yapılanların üzerinden de silah çıktığı ifade etti.


İslam düşmanlığı yeniden hortladı ile Benzer Yazılar:

27 Kasım 2017 Saat : 6:56

İslam düşmanlığı yeniden hortladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir