İstanbul Akparti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Son Güncelleme: 1 Şubat 2014 - 10:57 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla İBB Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen tanıtım töreninde tanıtıldı.

İstanbul Akparti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Aralarında Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ında bulunduğu Ak Parti İstanbul İlçe Belediye Başkanı adaylarının tanıtım toplantısına, Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra eşi Emine Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İstanbul’un ilçe belediye başkan adayları, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tanıtım toplantısında 22 bin 500 kişilik Sinan Erdem Spor Salonu doldu taştı.

Eşi Emine Erdoğan’la birlikte salona gelen Başbakan Erdoğan, büyük alkış ve coşkuyla karşılandı. Vatandaşları selamlayan Başbakan Erdoğan tezahürata karşılık tribünlere karanfil attı. Toplantıda İstanbul’un ilçeleri sinevizyon gösterisi ile tanıtıldı.

İstanbul çok farklı bir bahara hazırlanıyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, salonu dolduran büyük kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada “İstanbul çok farklı bir bahara hazırlanıyor. Burası şahit. Bizim için her gün yeni bir gündür. Bizim için her başlangıç yeni bir başlangıçtır. Yunus Emre’nin dediği gibi biz her dem yeniden doğan gönül neferleriyiz. Fethi ve İstanbul’u anlamayanlar İstanbul’a hizmet edemezler. İstanbul zaman zaman İstanbul ruhunu anlamayan başkanlara şahit oldu ama o dönemler kapandı artık. Bizim idaremizde İstanbul’un talihi değişti.” diye konuştu.

Başbakan, İstanbul’a yapılan yatırımları anlattı

Taksim-Yenikapı, hatta 4. Levent-Ayazağa, Haliç Geçişi’nin açılışının 15 Şubat’ta gerçekleştirileceğinin müjdesini de veren Başbakan Erdoğan, “ Eskişehir-İstanbul arasındaki hızlı treni de seçime kadar yetiştirme gayretindeyiz. İstanbul’un 30 Mart’ta vereceği karar, inanın sadece diğer 80 vilayette değil tüm dünyada yankılanacak. Büyük İstanbul’un bir kez daha büyük karar vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

İstanbul’a yapılan raylı sistem yatırımlarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti: “İnşallah, 400 kilometrelik bir hafif metro ağıyla, raylı sistemlerle güçlenen bir İstanbul. İnşallah bu 720 kilometreye kadar uzanacak. Bu ağların yanı sıra metrobüslerle çok farklı bir İstanbul’u yaşıyoruz. 2015’te Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de açacağız. Böylece ağır vasıtalar şehir merkezine giremeyecek. Ağır vasıtalar oradan gidecekler. Otomobiller de oradan gidebilirler. Bir özeliği daha var 4 gidiş, 4 geliş. Ortasından, onun da bir raylı sistem geçiriyoruz. Orada da bir toplu taşıma olayını ayrıca yaşayacağız.”

Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları’nın artık yetersiz olduğunu ve üçüncü havalimanı yapmanın zorunluluğundan söz eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; 100 milyon yıl/yolcu kapasiteli bir havalimanı yapalım dedik. 100 milyonun üzerinde olacak. Ayrıca yine önümüzde Kanal İstanbul var. Kanal İstanbul ile beraber 42 kilometre bir kanal açıyoruz, Karadeniz’i Marmara’ya bağlıyoruz.” dedi.

İstanbul’u dünyanın yıldızı yaptık

Aday tanıtım toplantısında kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise millete odaklı
siyaseti benimsediklerini belirterek, “Dönemimizde İstanbul’u dünya şehirleri arasında yıldız yaptık. Dünyanın yeni odak şehri olarak konumlandırdık. İstanbul, önümüzdeki dönem de dünyanın kalbinin attığı şehirlerin arasında olma yarışından kopmayacak” dedi.

Konuşmaların ardından adaylar, ilçelerin isimlerinin alfabetik sırasına göre tanıtıldı. İsmi açıklanan adaylar ve değişimin yaşandığı ilçelerin belediye başkanları da kürsüye davet edildi.

Tanıtımdan sonra, Başbakan Erdoğan, Aziz Babuşcu, Kadir Topbaş ve milletvekilleri ilçe belediye başkan adayları ile toplu fotoğraf çektirdi.


İstanbul Akparti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı ile Benzer Yazılar:

1 Şubat 2014 Saat : 10:57

İstanbul Akparti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir