İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Şampiyonluk Maçı

Son Güncelleme: 18 Nisan 2014 - 9:27 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Şampiyonluk Maçı
0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Gaziantep’ten Şampiyon Dönmek İstiyor.Lacivert-turunculu kulübün başkanı Kalkancı:”İnşallah Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u yenerek, şampiyonluğumuzu ilan ederiz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Şampiyonluk Maçı

Ancak çok zorlu bir maç olacak”- “Düşmenin ve yeniden üst lige çıkmanın ne kadar zor olduğunu yaşadık. Bulunduğumuz yerin kıymetini bilerek, daha doğru transferler ve yönetim tarzıyla devam edeceğiz”- “Beşiktaş’ın bizden yeni statla ilgili bir talebi yok. Bizim Başakşehir’deki stat da İstanbul için yapılmış bir stat. Kimseye ‘hayır’ demeyiz ama bize gelen resmi bir teklif yok”
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Çağatay Kalkancı, PTT 1. Lig’de bitime 3 hafta kala şampiyonluk için büyük bir avantaj yakaladıklarını belirterek, “İnşallah Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u yenerek şampiyonluğumuzu ilan ederiz” dedi.

Kalkancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonluğu matematiksel olarak garantilemedikleri için her maça ciddi bir şekilde hazırlanmaları gerektiğini vurgulayarak, “Matematiksel olarak şampiyonluğu garantileyemedik ama büyük avantaj elde ettiğimiz doğru. Sonuçta bu futbol, hiçbir zaman rehavete kapılmamak gerek. PTT 1. Lig, çok zorlu ve mücadeleci takımların olduğu bir lig. Onun için ciddiyeti elden bırakmadan yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Ligde 20 Nisan Pazar günü yapacakları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının önemine dikkati çeken Çağatay Kalkancı, şunları kaydetti:

“Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı kolay bir karşılaşma olmayacak. Ancak teknik ekibin ve futbolcu arkadaşlarımın şampiyonluğa inanmışlığı var. Bunu hissediyoruz. Yönetim kurulu olarak biz de şampiyon olacağımıza inanıyoruz. İnşallah Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u yenerek, şampiyonluğumuzu ilan ederiz. Ancak çok zorlu bir maç olacak. İnşallah galip geliriz.”

“Düşmenin ve yeniden çıkmanın ne kadar zor olduğunu yaşadık”
Başkan Kalkancı, doğru transferler ve yönetim tarzıyla başarılarını sürdürmek istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Gelecek sezonun çalışmaları şimdiden başladı. Hocamız ve teknik ekipteki arkadaşlar zaman zaman oyuncu izlemeye gidiyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un daha önce verdiği izlenimler gibi doğru transferler yapmaya devam ederek, Süper Lig’de kalıcı olmak istiyoruz. Bizim için önemli olan bu. Düşmenin ve yeniden yukarı lige çıkmanın ne kadar zor olduğunu yaşadık. Bulunduğumuz yerin kıymetini bilerek, daha doğru transferler ve yönetim tarzıyla devam edeceğiz.”

“Beşiktaş’ın bizden yeni statla ilgili bir talebi yok”
Kalkancı, lacivert-turunculu kulübün Başakşehir’de yapımı süren yeni stadıyla ilgili Beşiktaş Kulübü’nden bir teklif almadıklarını söyledi.

Başakşehir’deki stadın büyük bölümünün tamamladığını bildiren Çağatay Kalkancı, “İyi bir statta oynamak mevcut futbolcularımız dahil herkesi çok heyecanlandırıyor. İyi oyuncularımız var. Bana göre çok keyifli bir stat oldu. En üst katta oturan bile elini uzattığında topa dokunabilecek gibi hissediyor. Seyirciyi oyunun içinde hissettiren bir stat yapılıyor. İstanbul’a kazandırılmış keyifli bir stat oldu” ifadelerini kullandı.

Lacivert-turunculu kulübün başkanı, siyah-beyazlıların İstanbul’a ve Beşiktaş Kulübü’ne yakışır bir stat yaptığını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Beşiktaş’ın bizden yeni statla ilgili bir talebi yok. Zaten başkan Fikret Orman da yeni statlarını ağustos ayında açacaklarını duyurdu. İnşallah onlar da statlarını yeni sezona yetiştirecek. Bana göre İstanbul’a ve Beşiktaş’a yakışır bir stat yapıyorlar. Ancak bizim Başakşehir’deki stat da İstanbul için yapılmış bir stat. Önce biz başlayalım, sonrası Allah kerim. Kimseye ‘hayır’ demeyiz ama bize gelen resmi bir teklif yok. Sonuçta Beşiktaş da İstanbul’un bir takımı.”

 


İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Şampiyonluk Maçı ile Benzer Yazılar:

18 Nisan 2014 Saat : 9:27
  SPOR

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Şampiyonluk Maçı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir