İstanbul’a 2.200 sosyal konut yolda

Son Güncelleme: 25 Mart 2015 - 8:30 2 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki KİPTAŞ, dar gelirli vatandaşı için sosyal konut üretecek.

İstanbul’a 2.200 sosyal konut yolda

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Hadımköy’de satışa sundukları 1100 konuta 82 bin başvuru geldiğini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Arsa maliyetleri nedeniyle özel sektör sosyal konut üretemiyor. Bu rolü TOKİ ve KİPTAŞ üstleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 10 bin sosyal konut hedefini açıklamıştı. 1100’ünü satışa çıktık. Şimdi 2 bin 200 konutu İstanbul Avrupa yakasında satışa sunacağız” dedi. İstanbul’da memurlara özel bir konut projesi de planladıklarını belirten Yıldırım, her iki projenin detaylarını 2 ay içinde açıklayacaklarını söyledi. Bugüne kadar 71 bin konut ürettiklerini dile getiren Yıldırım, kentsel dönüşüm kapsamında yeni araziler geliştirerek üretime devam edeceklerini kaydetti.

SON ETAP SATIŞTA
İstanbul Bahçeşehir’de inşası devam eden 4 bin konutluk Vaditepe gayrimenkul projesinde üçüncü ve son etabı satışa çıkardıklarını belirten Yıldırım, ilk etabında 2 bin 300, ikinci etabında 1100 konut yer alan projenin son etabında 357 konut ve 52 ticari ünite yer aldığını dile getirdi. Projenin 15 kişiye ev sahipliği yapacağını belirten Yıldırım, “Projede ilk etapta satışı bekleyen yaklaşık 700 daire var. Daha uygun fiyatla satışa çıkan ikinci etabın tamamı satıldı. Yeni satışa çıkan etapta ise metrekare satış fiyatı KDV dahil 4 bin lira” dedi. Projede konutun yanı sıra, okul, cami yurt alanı ve yeşil alanlar da olacağını belirten Yıldırım, yeni metro hatları ile ulaşım sorununun çözüleceğini ifade etti. KİPTAŞ’ın 8 yıl önce satın aldığı arsada projeyi hayata geçiren Binres İnşaat’ın Genel Müdürü Mertcan Alioğlu ise Vaditepe’nin yeni etabında büyüklükleri 69 ile 234 metrekare arasında değişen konutlara yer vereceklerini söyledi. Özgüven Mimarlık imzası taşıyan projenin son etabında teslimler Eylül 2017’de yapılacak.


İstanbul’a 2.200 sosyal konut yolda ile Benzer Yazılar:

25 Mart 2015 Saat : 8:30

“İstanbul’a 2.200 sosyal konut yolda” için 2 Yorum

  1. kutay dedi ki:

    Dar gelirli diye millieti kandrmayin.. Herkese acik olan satislar evi olana zengin olana verilmekte.. Daha kuradan ev cikar cikmaz kar amci ile alanlar satisa cikartiyor.. Ihtyaci olan yine evsiz kaliyor.. Eger gercekten dar gelirliye satmak istiyorsaniz basvuru sartlarini degistirin evi olamayan ve geliri yuksek olmayana veriniz.. Bide cikmis konusuyorsnz.. Yaziklar olsun.. Devlet arazilerini yerlestiniz. Fais fiyatlara ev sattiniz..

  2. adem dedi ki:

    başvuru şartlarını ağırlaştırsan ne olucak evi olanlar evi olmayan tanıdıkları vasıta ile ticaret amaçlı yazılıp gene alıyorlar.sonrada yüksek rakamlara noterden devir ediyolar.

İstanbul’a 2.200 sosyal konut yolda Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir