İstanbul’a 3 bin sosyal konut yapacak

Son Güncelleme: 22 Aralık 2017 - 12:37 0 Yorum Yazar:

62 Paylaşımlar

Kiptaş 2018’de sosyal konut ve kentsel dönüşüme ağırlık verecek. Kiptaş, yeni yılda 3 bin sosyal konut üretmeyi hedeflerken, İstanbul özelinde önemli dönüşüm projelerinde de yer almayı planlıyor.

İstanbul'a 3 bin sosyal konut yapacak

Sosyal konut fiyatlarının 200 bin liradan ucuz olacağını belirten Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Hiç evi olmayan vatandaş için üretim yapacağız ve evler kura ile sahiplerini bulacak. Projelerden biri Bahçeşehir’de olacak. 1600-1800 konut memurlara satılacak. Diğer sosyal konut ise Silivri’de hayata geçecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yıl itibariyle büyük ölçekli dönüşüm projelerine hazırlandığını kaydeden Yıldırım, bu projelerin de içinde olabileceklerini dile getirdi. Yıldırım Anadolu yakasında ise Pendik ve Beykoz’da çalışacaklarını belirterek, “Fikirtepe’de iflas eden müteahhitlerin projelerini devraldık. 4-5 proje var. Vatandaş mağdur olmasın diye bu çalışmaları yürütüyoruz” dedi. Pendik’te 130 milyon ciro hedefi olan yeni bir projeye de başladıklarını belirten Yıldırım, 10 blokta 331 konut yapacaklarını söyledi. 2+1 ve 3+1 dairelere yer verilen ‘Yeşilce Aydos’ projesinde fiyatların 284 bin liradan başladığını anlatan Yıldırım, “36 aya kadar faizsiz, 120 ay için yüzde 0.87 faizle satıyoruz. Evlerin 3’te 1’i satıldı. Projeyi sıfır kârla yapıyoruz” diye konuştu.


İstanbul’a 3 bin sosyal konut yapacak ile Benzer Yazılar:

22 Aralık 2017 Saat : 12:37

İstanbul’a 3 bin sosyal konut yapacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir