İstanbul’a “Kanal Riva” geliyor

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2013 - 10:01 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

istanbul’a “Kanal Riva” geliyor. İstanbullular’ın doğa ve yeşille buluştuğu Riva Deresi ve çevresinde, Avrupa’daki kanallı şehirlere benzer, yeni bir turizm cenneti yapılmasını kapsayan “Kanal Riva” projesiyle (Riva Vadisi Çevre Koruma ve Bölgesel Kalkınma Projesi), Beykoz’a modern turizm tesisleri, sosyal donatı ve spor alanları kazandırılacak.

İstanbul'a "Kanal Riva" geliyor

AA muhabirinin Beykoz Belediyesi’nden aldığı bilgiye göre, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatırımcıları Derneğinin koordinasyonunda, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Orman ve Su işleri Bakanlığı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, istanbul DSİ Müdürlüğü, İstanbul 14. Bölge Müdürlüğü, Beykoz Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatırımcılar Derneği, Karayolları Müdürlükleri, Tanm İl Müdürlükleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi, İSKİ. Beykoz Muhtarlar Derneği ortaklığıyla yürütülen “Kanal Riva” projesi, ilçenin çehresini değiştirerek, yeni bir turizm alanı oluşturacak.

Projeyle. Riva Deresi doğaya uygun şekilde ıslah edilerek turizme kazandırılacak. İlçeye turizm hareketliliği getirecek Kanal Riva projesiyle, organik tarımın desteklenmesi, kanal etrafında spor, dinlenme ve yürüyüş alanları ile turizm tesislerinin kurulması ve böylece ilçede bölgesel kalkınmasının sağlanması, şehre cazip ve nitelikli bir turizm alanının kazandırılması planlanıyor.

Beykoz’un gelişen turizm vizyonuna, çevre, sosyal yaşantı ve ekonomiye değer katacak projenin hayata geçmesi için, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatınmcıları Derneği nin koordinasyonunda, şehir plancıları, mühendis, mimar ve turizmcilerden oluşan 50 kişilik bir ekip, yaklaşık 2,5 yıldır yoğun bir mesai harcıyor. Proje hayata geçtiğinde bugüne kadar sel baskınlanyla gündeme gelen Riva Deresi bundan böyle nitelikli turizm alanları ile gezi. dinlenme ve spor alanlarıyla adından söz ettirecek. (AA)


İstanbul’a “Kanal Riva” geliyor ile Benzer Yazılar:

26 Temmuz 2013 Saat : 10:01

İstanbul’a “Kanal Riva” geliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir