İstanbul’da sahte pasaport şebekesi çökertildi

Son Güncelleme: 11 Kasım 2015 - 11:37 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Yasadışı yollarla Türkiye sığınan kişilere sahte pasaport düzenleyen şebeke çökertildi. Başakşehir’de iki ayrı matbaaya yönelik yapılan operasyonda 3 şüpheli gözaltına alındı.İstanbul’da sahte pasaport şebekesi çökertildi
İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte pasaport düzenleyen kişilerin bulunduğuna dair ihbarları değerlendirdi. Polis Irak ve Suriye’deki savaştan kaçıp yasa dışı yolları Türkiye’ye gelenlere sahte pasaport düzenlendiği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Türk, Suriye ve Irak sahte pasaportları
Yapılan takiplerin ardından harekete geçen polis, şüphelilerin Türk, Suriye ve Irak sahte pasaportlarının yanı sıra Schengen vizesi ile sahte içki bandrolü de hazırladıkları tespit etti. Şüphelilerin Suriye ve Iraklıları, hazırladıkları sahte pasaport ve vizelerle para karşılığında Avrupa ülkelerine göndermeye çalıştıkları belirlendi.

2 ayrı matbaaya baskın düzenlendi
Yapılan tespitlerin ardından 6 Kasım 2015 günü Başakşehir’deki 2 ayrı matbaaya baskın düzenlendi. Baskında M.K., S. K. ve F. D. gözaltına alındı. Matbaalarda yapılan aramalarda 335 sahte Irak pasaportu, 1 sahte Türk pasaportu, 1 sahte Suriye pasaportu, 590 adet yeşil pasaport dış kabı, 4 adet Suriye pasaport dış kabı, İngiltere, Belçika, Almanya, Fransa ve Hollanda’ya ait vize yaprakları, 7 adet Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı yaprağı, vize ve pasaport sayfaları basımında kullanılan metal baskı kalıp levhaları, 1 adet dikiş makinesi, çok sayıda sahte sigara ve içki bandrolü, 28 adet sahte vize belgesi ve 4 adet pasaport kabı yapımında kullanılan deri malzeme ele geçirildi.

Şüpheliler tutuklandı
Öte yandan gözaltına alınan şüphelilerin sadece devlet memurları tarafından kullanılabilen yeşil pasaport bastıkları anlaşıldı. Bu pasaportun sahtesinin kullanılamayacağını öğrenen 3 kişinin daha sonra umuma mahsus pasaport olan bordo pasaport basmaya çalıştıkları ifade edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden M. S. ile M. K. tutuklandı.


İstanbul’da sahte pasaport şebekesi çökertildi ile Benzer Yazılar:

11 Kasım 2015 Saat : 11:37

İstanbul’da sahte pasaport şebekesi çökertildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir