İstanbul’da şiddetli yağmur hayatı felç etti

Son Güncelleme: 25 Haziran 2015 - 8:23 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul, yağmura teslim oldu. Özellikle Anadolu yakasındaki sağanak nedeniyle Kartal’da araçlar yollarda kaldı. Ev ve işyerlerini su bastı.

İstanbul'da şiddetli yağmur hayatı felç etti

Dünyanın en büyük adliyesi olarak tanıtılan Anadolu Adalet Sarayı’nda ise elektrik kesildi. Tavandan akan suya, kovalarla önlem alınmaya çalışılırken nezarethaneleri su bastı.

İstanbul’da sağanak yağış hayatı felç etti.

Anadolu yakasında sabah saatlerinde başlayan yağış nedeniyle araçlar yolda kaldı. Rögarlardan taşan su, köprü altında araçların mahsur kalmasına neden oldu. Su birikintileri nedeniyle Cevizli mevkisinde, E-5 karayolunun Edirne ve Ankara istikameti, trafiğe kapandı. Kartal üst geçidini de su bastı. Bölgede yaşayanlar suda ıslanmamak için yoğun çaba sarfetti. Bir süre sonra gelen belediye ekipleri tıkanan giderleri açarak suyu tahliye etti.

Yaklaşık 1 saat kapalı kalan yoldaki araçların kaldırılması ve suyun boşaltılmasından sonra E-5, trafiğe açıldı.

Birçok ev ve işyerini de su bastı.

Eşyalar sular içinde kaldı, hatta kasadaki paralar bile….

Dünyanın en büyük adliyesi olarak tanıtılan Anadolu Adalet Sarayı.. Yağmur nedeniyle A blokta elektrik kesildi. Kapalı otoparkta, su birikintisi oluştu. Tavandan akan yağmur suyuna kova ile önlem alındı. Nezarethaneleri de su bastı. Bu nedenle başsavcılığın talimatıyla zanlılar, bu bölümlere sokulmadı. Adliye kapısında ise, aksama nedeniye uzun kuyruklar oluştu.

Öğle saatlerinde yağmur durdu ancak, Kartal’da hala izleri vardı… Yıkılan duvarlar, harabeye dönen yollar, dışarda kurumaya bırakılan eşyalar.


İstanbul’da şiddetli yağmur hayatı felç etti ile Benzer Yazılar:

25 Haziran 2015 Saat : 8:23

İstanbul’da şiddetli yağmur hayatı felç etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir