İstanbul’daki Bilgievleri Başakşehir’de buluştu - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

3 Aralık 2023 - 01:34

İstanbul’daki Bilgievleri Başakşehir’de buluştu

İstanbul’da faaliyet gösteren Belediyeler bünyesinde hizmet veren 17 Bilgievi temsilcisi Başakşehir’de bir araya geldi.

Son Güncelleme :

16 Ekim 2014 - 10:07

İstanbul’daki Bilgievleri Başakşehir’de buluştu

İstanbul’da faaliyet gösteren Belediyeler bünyesinde hizmet veren 17 Bilgievi temsilcisi Başakşehir’de bir araya geldi.

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nin koordinatörlüğü ve ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Bilgievlerinin eğitim sistemindeki yeri, Bilgievlerinin dünü, bugünü ve yarını masaya yatırıldı.

Kahvaltı ile başlayan Koordinasyon toplantısına; Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgievleri Komisyon Üyesi Yıldız Konal Süslü, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ve İstanbul’da faaliyet gösteren 17 Bilgievi’nin Koordinatörleri katıldı.

‘Neye emek harcarsanız onun karşılığını alırsınız’

Başakşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir yaptığı açılış konuşmasında, Başakşehir Belediyesi Bilgievlerini tanıttı. Akdemir: “Bilgievleri bünyesinde yapılan çalışmalar çok kutsal bir görev. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri belediyemiz kurulduğundan itibaren faaliyette olan kurumlardır. Şu anda 7 Bilgievimiz bulunuyor. Başakşehir Bilgievleri, İstanbul’daki Bilgievlerinden daha geniş bir çalışma alanına sahip. 40’a aşkın branşta eğitim veriyoruz. 22 bin kayıtlı öğrencimiz bulunuyor. Kayıtlı öğrencilerimizin büyük kısmı, bilgievlerimize devam etmektedir. Başakşehir farklı sosyal-kültürel yapıya sahip bu yapıya göre Bilgievlerimizi şekillendiriyoruz.”dedi.kayasehiristanbul.net

‘Bilgievleri çocuklarımızın nefes alacağı noktalardır’

Bilgievlerinin önemini de vurgulayan Basri Akdemir sözlerine şöyle devam etti, “İnsanların en değerli şeyleri çocuklarıdır. Bu emanete sahip çıkmak gerekiyor. Her Belediyenin Bilgievleri var, belki hepsi için standart belirlemek zor olabilir. Siz neye emek harcarsanız onun karşılığını alırsınız. Bilgievleri ev ve okul arasına hapsettiğimiz çocuklarımızın nefes alacağı noktalardır.”

‘Çocuklarımız testle, tost arasında kalmasınlar’

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgievleri Komisyon Üyesi Yıldız Konal Süslü toplantıyı organize eden Başakşehir Belediyesine teşekkür ederek konuşmasına başladı, “ Yerel yönetimlerde belki en sağı duyduğumuz ve en ciddi işlerden birisi Bilgievleridir. Çocuklarımızın üçüncü adrese ihtiyaçları vardı. Yıllarca, çocuklarımız testle, tost arasında kalmasınların mücadelesini verdik. Kendi kişilik özellikleri ve kendi yeteneklerini ifade edebilecekleri bir ortamda kendilerini ortaya çıkartabilsinler istedik. Bu açıdan Bilgievlerinin gençlerin ve çocukların hayatında ciddi bir yeri var. Bunun yapılandırılması çok önemli. Başakşehir başta olmak üzere bu işte farkındalığı olan pek çok belediye olduğu gibi henüz bunu şablon olarak netleştirememiş yerlerde var. İnanıyorum ki bu toplantıdan ortak bir bakış açısı, belki bizim Z nesli dediğimiz neslin ihtiyaçları, bu ihtiyaçların nasıl normalleştirileceği çalışması çıkacaktır. “dedi.

Başakşehir Bilgievleri tanıtıldıkayasehiristanbul.net

Koordinasyon toplantısında Bilgievleri temsilcileri de söz alarak kendi Bilgievleri bünyesindeki çalışmalarını paylaştı.

Kahvaltının akabinde katılımcılar Başakşehir Belediyesi Cemil Meriç Bilgievine geçerek, çalışmaları yakından inceledi. Heyet daha sonra Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Katılımcılara; kartı geçiş otomasyon sistemi, Bilgievleri kayıt, öğrenci takibi, kulüp çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Bilgi, veri paylaşımlarının yapıldığı, Bilgievlerinde yeni sistemlerin tartışıldığı etkinlik, Başakşehir Belediyesi Altınşehir Bilgievi’nde ki değerlendirme toplantısı ile son buldu.

‘Çalışmalarımızı ve bilgilerimizi, güzellikleri paylaşmak istiyoruz’

Nadir Karaahmet (Üsküdar Belediyesi): “Başakşehir Belediyesi Bilgievleri ile zaman zaman görüşmelerimiz oluyordu. Bu toplantıda, Belediye Bilgievlerimiz bünyesinde yapmış olduğumuz çalışmaları ve bilgileri, güzellikleri paylaşmak istiyoruz. Bu birlikteliğin öncülüğünü de Başakşehir Belediyesi yapmış oldu.”

Ömür Uzuneli (Gaziosmanpaşa Belediyesi): “Bu toplantıda ortak paylaşımlarda bulunmak istiyoruz. Ortak bir ideale ulaşmak istiyoruz. Bu ortak idealller doğrultusunda da, her ilçe kendi dinamiklerini yakalayıp çalışmalarına devam etmesi. Bunun için de küçük adımlar atıyoruz. İl yönetiminin destekleriyle de daha büyük adımlarla bu işi yürüteceğiz.”

Hazel Ertaş (Tuzla Belediyesi): “4 Bilgievimiz var, iki tane daha düşünülüyor. Bu toplantıya geliş amacımız Bilgievleri ve eğitim konusunda duayen olmuş isimler var, onlarla bilgi alışverişinde bulunmak istiyoruz. Bilgievleri arasında iletişim çok kuvvetli olduğunu düşünüyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Buna bakmak ister misiniz..
Buna bakmak ister misiniz..