İstanbul’daki Deprem Kayaşehir’de de Hissedildi

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012 - 11:45 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Merkez üssü Büyükçekmece olan 3.8 büyüklüğündeki deprem başta başakşehir, Kayaşehir olmak üzere çevre illerde de hissedildi.Saat 11.17’deki depremin derinliğinin 6.98 kilometre olduğu açıklandı.

İstanbul'daki Deprem Kayaşehir'de de Hissedildi

Depremle ilgili konuşan AFAD Deprem Dairesi başkanı Murat Nurlu, “Öncü ve artçısı olmayan bir deprem. Normal bir deprem. Vatandaşların sakin olması gerekir. Zemini kötü olan yerler için diğer ilçelerden de hissedilmesi mümkündür. Orada Kuzey Anadolu Fay Zonu hareket ediyor. Küçük faylar olabilir, bunlar üzerinde gerçekleşmiştir” dedi.

Deprem profesöründen ilk açıklama

İstanbul’da merkez üssü Büyükçekmece olan 3.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Deprem profesörü Ahmet Ercan, İstanbul sallandıktan bir kaç dakika sonra Hürriyet’e açıklama yaptı.

Ercan, şunları söyledi:

‘İstanbul’da büyük deprem için çok erken daha. Şu anda İstanbul’da büyük deprem olması çok şaşırtıcı olur. Büyük deprem 2029’dan önce olamaz. Ama Marmara’da büyük deprem oluncaya kadar 5,5 ve 5,7’ye kadar depremler olacaktır. Gelecek büyük depremin yeri, odak derinliği, vuruş gücü ve kırılma noktasını belirlemede yararlanıyoruz bunlardan. Halkımız kaygıya kapılmasın. Bir yerde gerginlik yok şu anda.

Büyükçekmece-Çatalca kırığımız var. Kuzey Anadolu ile kesim yeri etkindir. Burada olabilecek en büyük deprem 4,5’tür. Bundan sonra daha büyük bir deprem gelmesi beklenmez. 3.8 büyük deprem kategorisine girmez. Halkımız paniğe kapılmasın.’


İstanbul’daki Deprem Kayaşehir’de de Hissedildi ile Benzer Yazılar:

27 Kasım 2012 Saat : 11:45

İstanbul’daki Deprem Kayaşehir’de de Hissedildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir