İstoç Trafik Sorununa Çözüm Arayışı

Son Güncelleme: 28 Mart 2016 - 3:52 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İSTOÇ Yönetimi, İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde yaşanan trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla konusunda uzman bir firma ile anlaştı. istoç trafik

Firma tarafından hazırlanan proje, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na sunuldu ve Ulaşım Trafik Komisyonu’nca onaylandı. Söz konusu projeyle, yol sirkülasyonu ve parklanma sorunlarına çözüm getirilerek yoğun trafiğin son bulması hedefleniyor.

 

İSTOÇ Ticaret Merkezi, 2000’li yılların başından bu yana artan doluluk oranıyla ticareti yönlendiren önemli bir merkez haline geldi. Toptan ticaret amacıyla kurulan ticaret merkezi, İstanbul sınırlarının genişlemesiyle şehir içinde sayılmaya başladı. Böylece İSTOÇ’ta faaliyet gösteren çoğu iş yeri perakende mal satışına da başladı. Zamanla şehrin genişlemesi, yeni yollar ve raylı sistem olarak metro istasyonunun yapılması ile İSTOÇ, tüketici ve misafirlerin kolaylıkla ulaşabildiği bir merkez haline geldi. Tanıtımlarla ülke çapında ulaşılan değer sayesinde tanınırlığı arttı ve farklı meslek gruplarının da tercih ettiği bir merkez haline dönüştü.

 

İSTOÇ Yönetimi, Tahtakale esnafının Tahtakale’deki iş yerlerinde sağlıksız yaşama koşullarının düzeltilmesi için çalışmalar yapıyor. İSTOÇ Yönetim Kurulu, Tahtekale’nin nezih, çağdaş, modern ve uluslararası çalışma normlarına uygun bir merkez olması amaçlı proje bazlı çalışmalar yapıyor. Konu ile ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarla gerekli temaslarda bulunulurken, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İSTOÇ Ticaret Merkezi’mizde yaşayan esnaflarımızın sorunları ve çözümleri üzerine yıllık yapılan genel kurul toplantıları ile danışmanlar kurulu toplantısında öneriler, teklifler alınıyor ve çözüm yolları araştırılıyor. Konuyla ilgili profesyonel olarak çalışılıp, hizmet veren gruplara da danışılıyor. Bu toplantılarda, İSTOÇ Ticaret Merkezi içinde yer alan trafik sorununa çözüm getirilmesi birçok esnaf tarafından dile getirildi. Bu doğrultuda site içinde trafik sirkülasyonu gezilerek gözlemlenmiş olup kamera sistemiyle yaşanan olumsuzluklar tespit edildi. Trafik düzenlemesi açısından çift sıra yapılan parklar, TIR’ların mal sirkülasyonu amaçlı dükkan önlerine gelmesi, kimi iş yerlerinin otopark alanlarını park yeri haricinde mal teşhir alanı olarak kullanması veya masa/ iskemle çıkarması ihtiyaç olan alanların gerektiği nitelikte kullanılamamasını da beraberinde getiriyor.

Bunların dışında araba park etme kaidelerine uyulmaması, park yeri bulunmayan dükkan önünde ileriye park edilmesiyle kimi yol arterlerinde uzun konvoyların oluştuğu gözleniyor. Bu durum, İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösteren ve araç kullanan her iş yerini ilgilendiriyor. Trafik sıkışıklığı yaşanmaması, trafikte bulunan kişilerin ulaşmak istedikleri iş yerlerine kısa zamanda ulaşması, müşterilerin de bu konuda gerekli memnuniyete sahip olması ve tekrar ziyaret için beklentileri karşılaması yönünde adımlar atılması için konusunda uzman firmayla görüşme yapıldı. Yoğun trafik nedeniyle İSTOÇ Ticaret Merkezi’ne gelmek istemeyen tüketicilerin büyüyen ticaret performansına olumsuz etki yaratacağı aşikardır. Uzman firma tarafından hazırlanan proje üzerinde çalışmalar yapılmış olup, proje İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na sunuldu ve Ulaşım Trafik Komisyonu’nca onaylandı. Söz konusu proje, yol sirkülasyonu ve parklanma sorunlarına çözüm getirileceği gibi yoğun trafiğin rahatlamasını da sağlayacak.

 

Krokide proje gösterilmekte olup, yakın zamanda saha içinde bölüm bölüm uygulamasına başlanacak. Söz konusu uygulamanın tamamlanmasıyla parklanma ve trafik sirkülasyonu önemli ölçüde çözümlenecek olup, trafik düzeninin sağlanması için gerekli tabela, işaret levhaları da yaptırılarak yollara konumlandırılacak. Türkiye’nin en çok nüfus artışı olan Bağcılar ilçesinde bulunan merkezimizin çevresinden geçen ve Başakşehirİkitelli yoluna bağlanan 3. Köprü güzergahı yolu ve bu yoldan İSTOÇ Ticaret Merkezi’mize verilen giriş-çıkışlar trafik yoğunluğunun çözülmesinde önemli rol oynayacak.

 

Önümüzdeki aylarda tamamlanarak açılacak olan yol bağlantıları şu aşamada geçici olarak İSTOÇ Ticaret Merkezi çevre yoluna verildiğinden, geçici bir süre için bu hat geçiş yolu olarak kullanılıyor. Bağlantı yollarının tamamlanmasıyla giriş-çıkış kapılarının oluşturulması ve site içi trafik düzeninin UTK onaylı projesine göre yapılmasıyla, İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde yaşanılır ve hareket edilebilir yollara ayrıca herkes tarafından çalışmak ve ziyaret yapılması arzu edilir duruma gelecek.istoc.com.tr


İstoç Trafik Sorununa Çözüm Arayışı ile Benzer Yazılar:

28 Mart 2016 Saat : 3:52

İstoç Trafik Sorununa Çözüm Arayışı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir