İstoç Trafik Yoğunluğunun Nedeni

Son Güncelleme: 17 Aralık 2014 - 8:47 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,,

0 Paylaşımlar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı UTK kararı ile ‘TEM-Batışehir-Mahmutbey Caddesi-Başakşehir Yolu’nun İSTOÇ’a bağlanan kısmında yapılacak düzenleme ve kazı çalışması nedeniyle 15 gün süre ile tamamen trafiğe kapatılması’ yönünde ilgili taşeron firmaya çalışma izni verildiği anlaşılmıştır”
İstoç Trafik Yoğunluğunun Nedeni

TEM-İSTOÇ bağlantı yolunun düzenleme ve kazı çalışması dolayısıyla 15 gün süre ile tamamen trafiğe kapatılması yönünde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı UTK kararı ile ilgili taşeron firmaya çalışma izni verildiği, ilçe trafik denetleme büro amirliğine bildirmeden çalışmalara başlayan firmaya cezai işlem uygulandığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 15 Aralık’ta bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan, İSTOÇ mevkisi TEM-İSTOÇ bağlantı yolunda “trafik yoğunluğu” konulu “Yol yoksa kaldırım var” başlıklı haberlerle ilgili inceleme yapıldığı belirtildi.kayasehiristanbul.net

İncelemeler neticesinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı UTK kararı ile “TEM-Batışehir-Mahmutbey Caddesi-Başakşehir Yolu’nun İSTOÇ’a bağlanan kısmında yapılacak düzenleme ve kazı çalışması nedeniyle 15 gün süre ile tamamen trafiğe kapatılması” yönünde ilgili taşeron firmaya çalışma izni verildiğinin anlaşıldığı kaydedildi.
Taşeron firmanın izin belgesini almasının ardından, anılan bölgedeki trafik düzeninden sorumlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği’ne bilgi vermeksizin yol çalışmalarına başlaması neticesinde trafik yoğunluğunun meydana geldiği ve haberlere konu görüntülerin oluştuğunun tespit edildiği aktarıldı.

Açıklamada, ilgili taşeron firmaya Karayolları Trafik Kanunu’nun 13. maddesine istinaden cezai işlem uygulandığı bildirildi. Ayrıca orta refüjü atlayan ve ters istikamete geçerek trafiği tehlikeye düşüren araçları tespit etmeye yönelik çalışmaların başlatıldığı ve gerekli cezai işlemlerin tesis edileceği ifade edildi.


İstoç Trafik Yoğunluğunun Nedeni ile Benzer Yazılar:

17 Aralık 2014 Saat : 8:47

İstoç Trafik Yoğunluğunun Nedeni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir