Japonlar suyun altına çalışan telefon üretti

Son Güncelleme: 7 Şubat 2013 - 10:46 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Japonlar, akıllı telefon teknolojisini yeni bir boyut kazandırdılar. Yeni yapılan akıllı telefonlardan biri suyun bir metre altında 30 dakika boyunca çalışabiliyor.

Japonlar suyun altına çalışan telefon ürettiJaponya’nın önde gelen teknoloji devi Sony’nin su geçirmeyen akıllı cep telefonu Xperia Z, görücüye çıktı. ABD’nin Las Vegas kentindeki teknoloji fuarında sergilenen 13 megapiksel kameraya sahip telefonun ekran büyüklüğü 5 inç. Telefonun en önemli özelliği ise su geçirmemesi. Xperia Z’yi 1 metrelik derinliğe sahip suya bıraktığınızda 30 dakika sağlamlığını koruyor.

Sony’den yapılan açıklamaya göre her 10 kişiden biri telefonunu tuvalete düşürüyor. Şirket Xperia Z ile bu sorunu kökten çözmeye girişmiş durumda. Xperia Z aynı zamanda Galaxy Note dışarıda tutulduğunda en geniş ekranlı telefon unvanını da eline geçiriyor. 5 inçlik ekran telefona yarı tablet özelliği kazandırıyor.

Telefon aynı zamanda NFC özelliğine de sahip. Bu özellikle telefondaki bir video televizyona yaklaştırılarak TV’de oynatılabiliyor. Telefon 13 megapiksel kamerasıyla da dikkat çekiyor. Snapdragon s4 Pro dört çekirdekli işlemciye sahip telefon Android işletim sistemi kullanıyor.


Japonlar suyun altına çalışan telefon üretti ile Benzer Yazılar:

7 Şubat 2013 Saat : 10:46

Japonlar suyun altına çalışan telefon üretti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir