John Bass Kimdir?

Son Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 4:21 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,

0 Paylaşımlar

John Bass, 1964 senesinde New York, ABD’de dünyaya geldi. 1986 senesinde Syracuse Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamlayan Bass; Türkiye, Kıbrıs, Benelüks ülkeleri ve NATO-Rusya görüşmeleri üzerinde çalışmalar yaptı. Yurt Dışı çalışmalarına katılmadan önce bir gazete editörlüğü ve bir siyasi kampanya danışmanlığı yaptı.

2009-12 yılları arasında Gürcistan’da ABD Büyükelçisi olarak görev yapan Bass, ABD Başkanı Barack Obama tarafından ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olarak 1 Ekim 2014 tarihinde göreve atandı. FETÖ imamları Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük ile 7 kez telefonda görüşen ve 15 Temmuz sonrası firari Adil Öksüz’ü de arattığı deşifre olan ABD Büyükelçisi John Bass, kirli sırlarıyla birlikte Afganistan’a atandı.

Buradaki görevi biten ve Büyükelçiliğe Afganistan’da devam edecek olan Bass, 10 Ekim 2017 tarihinde bir veda yemeği düzenledi ve yemeğe siyaset, bürokrasi ve askeri dünyasından isimleri de çağırdı. Yemeğe davetli olan isimlerin hiçbiri, FETÖ imamlarıyla ilişkisi açığa çıkan Bass’ın davetine icabet etmedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass dün gece Çankaya’daki büyükelçilik konutunda bir veda daveti verdi. Davete siyaset, asker ve bürokrasi dünyasından kimse katılmadı. Sadece iktidar cephesinden değil muhalif siyasetçilerden de kimse davete icabet etmedi.

John Bass Kimdir?


John Bass Kimdir? ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2017 Saat : 4:21

John Bass Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir