Kadınlar diledikleri yerde inebilecekler

Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 1:51 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla Kadın yolcuların 22.00’den sonra durak dışında istediği noktada inmesini sağlayan uygulama tüm hatlarda hayata geçirildi.

Kadınlar diledikleri yerde inebilecekler

Kadın yolcuların 22.00’den sonra durak dışında istediği noktada inmesini sağlayan uygulama tüm hatlarda hayata geçirildi.

Uygulama kapsamında şoförler, kadın yolcuların taleplerine, trafik güvenliğini tehdit etmeyecek; yol, yolcu ve çevre güvenliğine yönelik herhangi bir risk oluşturmayacak en yakın noktada durarak indirdi.

Yolcu Ceyda Ada yaptığı açıklamada, kadınlar için uygulamanın olumlu olduğunu söyledi. Ada, “En azından belli bir saatte evine yakın bir yerde hemen inip evine gitmesi iyi bir uygulama. Tenha yerler açısından güzel bir uygulama.” dedi.

Uygulamanın güzel olduğuna dikkati çeken Nihal Özçapkın da, “Özellikle kadınlar için güvenlik açısından keyfi olmasa bile işimiz icabı dışarıda olduğumuzda şoförden rica ettiğimizde uygun yerde inmemiz iyi bir şey.” diye konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin başlattığı bu yeni uygulama kadın yolcular tarafından taktirle karşılandı.


Kadınlar diledikleri yerde inebilecekler ile Benzer Yazılar:

23 Kasım 2016 Saat : 1:51

Kadınlar diledikleri yerde inebilecekler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir