gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor? - Kayaşehir İstanbul

18 Temmuz 2024 - 14:04

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

Ticaret Bakanlığının Tüketici Profili ve Bilinç Düzeyi Araştırma Raporu’na göre, internet veya internet dışında diğer mesafeli yöntemlerle alışveriş yapanların oranı kadınlarda yüzde 31,8 erkeklerde yüzde 25,6 olarak tespit edildi.

Son Güncelleme :

09 Ocak 2022 - 11:22

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

Ticaret Bakanlığının Tüketici Profili ve Bilinç Düzeyi Araştırma Raporu’na göre, internet veya internet dışında diğer mesafeli yöntemlerle alışveriş yapanların oranı kadınlarda yüzde 31,8 erkeklerde yüzde 25,6 olarak tespit edildi. Peki Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

Kadınlar internet veya internet dışında diğer mesafeli yöntemlerle alışverişi erkeklere göre daha çok tercih ediyor.

Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin bilinç düzeylerinin dönemsel olarak saptanmasına ve alışveriş yaparken nelere dikkat ettiklerine ilişkin “Tüketici Profili ve Bilinç Düzeyi Araştırma Raporu” hazırladı.

Rapor, İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 26 ilde, 18 yaş üstü 2 bin 250 tüketiciyle 2020 yılında yapılan anket verileri analiz edilerek oluşturuldu.

Bu sayede, tüketicilerin hakları ve korunmaları konusunda bilinç ve bilgi düzeylerinin, satın alma ve tüketim eğilimlerinin, tutum ve davranışlarının saptanarak, Türk tüketicisinin profilinin ve yıllar itibarıyla değişiminin ortaya konulması amaçlandı.

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

AA muhabirinin, rapordan yaptığı derlemeye göre, tüketicilerin yüzde 28,7’si internetten veya internet dışında diğer mesafeli yöntemlerle (Tele alışveriş ve benzeri) alışveriş yapıyor.

İnternet veya internet dışında diğer mesafeli yöntemlerle alışveriş yapanların oranı kadınlarda yüzde 31,8, erkeklerde yüzde 25,6 olarak tespit edildi.

Kadınlar internetten daha çok alışveriş yapıyor

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

Eğitim düzeyi arttıkça internetten alışveriş artıyor

İnternetten alışveriş yapma alışkanlığının eğitim düzeyine göre de değişim gösterdiği belirlendi. İlkokul ve altı eğitim seviyesinde olanların yüzde 17,2’si, ortaokul mezunlarının yüzde 33,2’si, lise mezunlarının yüzde 26,4’ü, üniversite ve üzeri mezunların yüzde 47,7’si internetten veya diğer mesafeli yöntemlerle alışveriş gerçekleştiriyor.

İnternet üzerinden alışveriş yapanların yaşlarına ilişkin verilere bakıldığında, 18-24 yaş grubundakilerin yüzde 36,2’si, 25-34 yaşındakilerin yüzde 33,4’ü, 35-44 yaşındakilerin yüzde 32,8’i, 45-54 yaşındakilerin yüzde 23,4’ü, 55-64 yaşındakilerin yüzde 16,6’sı, 65 yaş ve üzerindeki grubun da yüzde 10,2’si internet ve internet dışındaki diğer mesafeli yöntemlerle alışveriş yapıyor.

Tüketicilerin, internet veya internet dışında diğer mesafeli yöntemlerle alışveriş yapma sıklığının ortalaması ayda 1,3 olarak belirlendi. Yıllar itibarıyla internetten alışveriş sıklığı ise giderek arttı.

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

İnternet ve mesafeli yöntemlerle en çok satın alınan ürünler yüzde 39,6 ile “giyim, ayakkabı, çanta” oldu. Bu ürünleri yüzde 22,6 ile “gıda”, yüzde 11,6 ile “kişisel bakım ve kozmetik” ürünleri izledi. Kadınlar internetten

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

Kadınlar internetten en çok ne satın alıyor?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.