Kadir Topbaş ‘İstanbul Bahçesi’ni gezdi

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2016 - 4:15 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Expo 2016 Antalya, 1.121 dönümlük alanda, 51 yabancı ülkenin katıldığı, ülke bahçelerinin yanı sıra Türkiye’den de çok sayıda büyükşehir ve ilçe belediyesi tarafından kurulan tema bahçelerine ev sahipliği yapıyor. Kadir Topbaş'İstanbul Bahçesi’ni gezdi

22 Nisan’da kapılarını açan Expo 2016 Antalya alanına gelen ziyaretçiler, ülke bahçeleri ile farklı ülkeleri tanırken, Türkiye Tema Bahçeleri ile Türkiye’yi yakından tanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’de 2 bin 875 metrekare alanda kurduğu “İstanbul Bahçesi”yle Expo 2016 Antalya’ya gelen ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Güçlü Şehirler Ağı Zirvesi’ne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ta buradaki programının ardından Expo 2016 Antalya’yı ziyaret etti. Başkan Topbaş’ı fuar alanı girişinde İBB Park ve Bahçeler Daire Başkanı İhsan Şimşek karşıladı. Fuar alanını gezen Başkan Topbaş, ‘İstanbul Bahçesi’ne de uğradı. Yetkililerden bilgi alan Başkan Topbaş fuar alanını gezen vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

İstanbul 5 bin Yıllık Geçmişi ile Expo 2016’da

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, Roma ve Bizans medeniyetlerinin izlerini taşıyan İstanbul 5 bin yıllık köklü geçmişiyle Expo 2016 Antalya’ya taşındı.

İstanbul’un tarihi simgesel yapıları olan Galata Kulesi’nden, Kız Kulesi’ne, camilerden bugünkü modern yapılara kadar pek çok yapının minyatürünü ziyaretçiler İstanbul Bahçe’sinde bulabilecekler. Boğaz Köprüsünü de görebilecekler. İstanbul boğazına özgü türlerinden Akdeniz iklimine uygun olan bitkiler, botanik tasarım içinde İstanbul Bahçesi’nde sergileniyor.


Kadir Topbaş ‘İstanbul Bahçesi’ni gezdi ile Benzer Yazılar:

12 Mayıs 2016 Saat : 4:15

Kadir Topbaş ‘İstanbul Bahçesi’ni gezdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir