Kaldığı yerleri cep ele verdi

Son Güncelleme: 14 Ocak 2015 - 9:36 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Sultanahmet’teki saldırıyı düzenleyen Ramazova’nın cep telefonunun izini süren polis bombacının Başakşehir’deki tanıdıklarında kaldığını belirledi. Kaldığı yerleri cep ele verdi

Dağıstanlı Ramazova’yı misafir eden 4’ü Çeçen uyruklu 6 kişi gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı
İstanbul’un turistik beldesi Sultanahmet’teki Turizm Şube Müdürlüğü’ne düzenlenen ve 1 polis memurunun şehit olduğu saldırıyı düzenleyen Dağıstanlı canlı bomba Diana Ramazova’yı Çeçen tanıdıklarının misafir ettiği ortaya çıktı. Saldırının ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatan İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diana Ramazova’nın cep telefonu ve baz istasyonu kayıtlarından, canlı bombanın sıklıkla Başakşehir ve çevresinde konakladığını tespit etti.

YARDIMLA SUÇLANIYORLAR
Yapılan araştırmada, Ramazova’nın sıklıkla görüştüğü ve evinde konakladığı 6 kişinin kimlikleri belirlendi. Uzun süredir Türkiye’de yaşayan 4’ü Çeçen uyruklu 6 kişi, canlı bombaya yardım ve yataklık yapmak suçlamasıyla gözaltına alındı. Aynı zamanda hamile olduğu ortaya çıkan Ramazaova’nın, “Eşi vefat etti, ilgilenin” denilerek, bu kişilerin yanına gönderildiği kaydedildi.

POLİS 2 KİŞİNİN PEŞİNDE
Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen 4’ü yabancı uyruklu 6 şüpheli, Soruşturma Savcısı Okan Özsoy’a ifade verdi. Savcı Özsoy sorgunun ardından 2’si Çeçen, 1’i Türk 3 kişiyi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti, 3 kişiyi ise serbest bıraktı. Mahkeme ise şüphelileri adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Öte yandan gözaltına alınan 6 şüpheliden birinin, canlı bombayı Gaziantep Otogarı’na bırakan taksi şoförü olduğu öğrenildi. Polis, şüphelilerle Ramazova’nın bağlantısını kuran iki kişiyi arıyor.

2 telefon şaşırtmaca

Polis, canlı bomba Diana Ramazova’nın üzerinden çıkan 2 cep telefonunun güvenlik güçlerini oyalamak için olay yerine bırakıldığı iddialarını da araştırıyor. Saldırıda yabancı istihbarat servislerinin parmağının olduğu üzerinde de duruluyor. Uzmanlar, canlı bombayı yönlendiren kişilerle bağlantısı olmayan iki cep telefonunuyla, eylemin arkasındaki asıl merkezin gizlenmeye çalışıldığını öne sürdü. Olayla ilgili aranan 2 kişinin yakalanmasıyla, bombalama eylemindeki sır perdesinin aralanması bekleniyor. Bu arada, canlı bombanın, eylem öncesi 2 defa Suriye’ye gittiğini de ortaya çıktı. Ancak genç kadının IŞİD kamplarında eğitim almadığı, eylem tarzının da bu örgütün eylem tarzı dışında amatörce yapılmış olduğu ifade edildi. Polis, Diana Ramazova’nın hangi amaçla ya da hangi örgüt adına bu eylemi gerçekleştirdiğini de araştırıyor.yeni şafak


Kaldığı yerleri cep ele verdi ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2015 Saat : 9:36

Kaldığı yerleri cep ele verdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir