Kayaşehir 9.Bölge Su Basınç Sorunu 2

Son Güncelleme: 11 Kasım 2014 - 10:28 5 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kayaşehir 9.Bölge’de oturan bir Kayaşehir Sakini 9.Bölge Emlak Yönetimi ile yaşamış olduğu bir sorunu daha önce sizler ile paylaşmıştır. Konut sakini yeni gelişmeyi bizlere mail yolu ile aktardı. 

Sizden Gelenler konu başlığında yayınlanması rica etti. Kayaşehir’in sesi olmaya çalışan kayasehiristanbul.net konut sakinlerinin sorunlarına yer verdiği  Sizden Gelenler bölümünde bu soruna yer veriyoruz.

9.Bölge Emlak Yönetimi sorunu zaten bilmektedir. Mail sahibinin kimliği taraflarca bilinmektedir. Bizler hedef göstermeme adına prensip olarak sorunları iletenlerin kimliklerini açıklamıyoruz.

Bize Ulaşmak İçin: MAİL: info@kayasehiristanbul.net veya İLETİŞİM

Kayaşehir 9.Bölge Su Basınç Sorunu- 1

Bu maili Bimer’de gönderdim sizler ile de paylaşmak istedim. kayasehiristanbul.net ‘e göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederim.

Kayaşehir 9.Bölge Su Basınç Sorunu 2 Bimer’e atmış olduğum mailden bir gün sonra emlak yönetim Kayaşehir 9 bölgeden teknik eleman ile bir personel daireme geldiler. Su basıncını incelediler çok şükür ki bu sefer bir sorun yok deyip gitmediler. Su basıncının özelliklede sıcak su basıncının az olduğunu kendileri de tespit ettiler. Ancak bunun sebebinin muslukların veya tesisatın kireç tutmasından kaynaklanmış olma ihtimalinin büyük olduğunu söylediler. Bu düşünceye onları iten temel sebep de bina da bu konuda şikâyetin olmadığını iddia etmelerinden kaynaklandığını da ifade ettiler.

Bir vanayı çevirmemek ve her halükarda bizi suçlu göstermeye çalışmak için kendilerince delil topladılar.

Şimdi ortaya attıkları şey sudaki kireç miktarıdır. Oysaki tesisatındaki ve musluklardaki kireç miktarı, İski’nin göndermiş olduğu su ile oluşur. Eğer 4 yıllık bir dairenin muslukları veya tesisatı kireçten dolayı bozulabiliyor ise İstanbul’daki tüm daireler aynı durumda olması gerekir. Yoksa bu kireç sadece bizim daireyi bulacak değil ya…

Hatta eğer bu tespit doğru ise İstanbul su altyapısı bile tehlike çanları çalıyor olması gerekir.

Bizim dairenin kireçlenmiş musluklarına resim çektiler sebep olarak onu gösterdiler. Oysaki malum kireç sadece süzgeçte birikmiş ve muslukların içlerinin pırıl pırıl olduğu resimlerde bile gözükmektedir. Herşeye rağmen sorunlu olan muslukları değiştirdim. Ancak basınç düzelmedi. Sadece yönetimin haksız olduğunu ispatlamak için 160TL. değerin de iki tane musluk aldım ve takdim.  Ancak onlara sorsanız su tesisatını değişmem gerektiğini söyleyeceklerdir!!! Yeter ki o Vanayı açmasınlar!!!

Bu bilgisizlikleri bir yana daha önceki videolarda bataryayı ters tutarak test yapmamız “siz bataryayı ters tutarak mı yıkanıyorsunuz” şeklinde kendilerince dalga geçmeye çalıştılar.

Daha fazla uzatmak istemiyorum.

Öz cümle bizim dairede hiçbir sorun bulunmamaktadır. Sebebini henüz bilmediğim bir nedenden dolayı (eğer öğrenirsem bu durumu herkese sizlere bildireceğim) Kayaşehir emlak yönetim 9.bölge bizim binanın su pompaları ile veya basınç ayarları ile veya artık her ne ise özellikle sıcak suyun ki ile oynamış ve düşürülmüştür.

Bu basınç ayarının kısılma sebebinden emlak yönetim bir rant sağlayıp sağlamadığını bilmiyorum ama bu ayarı artırmalıdır. Talebimiz tüm bina sakinlerinin menfaatine olduğuna göre site yönetiminin bunu yapmaması kat mülkiyet kanununa göre suç sayılacaktır.

Buna bir örnek vermek istiyorum; mesela yangın merdiven boşluklarına malzeme koymak suçtur. Buna rağmen bir daire oralara bir şeyler koyuyorsa ve yönetimin buna “kimse şikayet etmiyor bana ne ” diye göz yumuyorsa bu nasıl ki suç ise aynı bunun gibi su vanaları ile oynamak sonra “şikayet yok ki” demek suçtur.

Bina vanalarının tüm dairelerin ihtiyacını -imkan dahilinde- eşit sağlamak için gereken ayara getirilmesi gerekir.

Mevcut durum ile ; örnek olarak 20 daire sıcak suyu AYNI ANDA sorunsuz kullanabiliyor ise; 21. Dairenin suyu ve su basıncı az gelmektedir. Bu ayarı artırdığında 40 daire sıcak suyu aynı anda sorunsuz olarak kullanabilecektir. Tam teknik karşılığını bilmeden örnek olarak söylüyorum. Bizim binamız da 60 daire bulunmaktadır. İlginize Teşekkür ederim.


Kayaşehir 9.Bölge Su Basınç Sorunu 2 ile Benzer Yazılar:

11 Kasım 2014 Saat : 10:28

“Kayaşehir 9.Bölge Su Basınç Sorunu 2” için 5 Yorum

 1. Gülnur dedi ki:

  yukarıdaki linkte yazan konuya benzer bir sorunu geçtiğimiz aylarda yaşadık. 3. bölgede oturmaktayız. suyumuz 2 hafta boyunca çok çok az aktı. site yönetimine durumu bildirmemize rağmen gelip bakan dahi olmadı. durum sadece bizim dairemizde yaşanıyordu. Muslukları vs. temizledik fakat çare olmadı. canımıza tak ettikten sonra özel tesisatçı çağırıp baktırdık. su saatimize gelen borulara pislik tıkanmış. Bu durum yaşanmadan önce su deposu temizliği yapılmıştı sitede. muhtemelen o zaman pislik tıkamış saatimizi. 9. bölgedeki komşumuza tavsiyem site yönetiminden medet beklemektense özel tesisatçı çağırıp baktırması. Bizim sorunumuz kırıp dökülmeden halledilmişti.

 2. Adem dedi ki:

  Gülnur Hn. siz emlak yönetim demi çalışıyorsunuz bilmiyorum. Ancak bahsetmiş olduğunuz konu daire içi değil ortak mahallerdir. site yönetimi, daire içi diye dairenin içerisine girip su basıncını baktırana kadar tam 10 ay geçti. Siz su deposu temizliği yaparak binanın su tesisatını tıkıyorsanız bunu temizlemek yine site yönetiminin işidir. Hangi daire bu durumdan mağdur olduğu önemli değildir. Yönetimin pisliğini biz temizleyecek değiliz. Emlak yönetim ve Toki genel müdürlerine twitter atarak bu durumu bildirebilirsiniz. Ben su sayacının oraya bakması için getireceğim tesisatçı diğer dairelerin tesisatlarına zarar verirse ne olacak? Su sayaçlarının orası ne zamandan beri daire içi oldu?!!!Sizi tenzih ediyorum ancak bu akıl sadece site yönetiminde çalışanlarında mevcut. Çünkü bizim verdiğimiz maaşlar ile bize posta koyan bunlar değil mi? Bir vanayı çevirmemek için İski’yi suçlayacak kadar ileri giden yönetim bunlar değil mi?

 3. salih dedi ki:

  sorun yaşayan kayaşehirli komşum zaten yukarıdaki mailinde vanayı açınca sorun olmadığını videoya dahi çekerek göstermiş. olayı dallandırmaya gerek yok ki yönetim bu vanayı açmamakta niçin ısrar ediyor ki mende anlamadım!!!

 4. salih dedi ki:

  muhakkak bir menfaatleri vardır bunların

 5. gülnur dedi ki:

  site yönetiminde çalışmıyorum.ben de sizin gibi kayaşehir sakiniyim. belki faydası olur diye başımdan geçen olayı paylaşmak istedim. yanlış anlamaya mahal verdiysem kusura bakmayın.

Kayaşehir 9.Bölge Su Basınç Sorunu 2 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir