Kayaşehir Güzel Sanatlar Lisesi’ne kavuştu

Son Güncelleme: 15 Mayıs 2017 - 8:08 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi’nin resmi açılışı gerçekleşti. 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayan okul Başakşehir’de sanatsever gençler yetiştirecek.

Başakşehir İlçesi Kayaşehir Mahallesi’ndeki okul açılışına Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Akbulut, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Kayaşehir Güzel Sanatlar Lisesi’ne kavuştu

Başakşehir’e ayrı bir heyecan katacak

Böyle bir liseyi ilçemize kazandırdığımız için mutluyum diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, ‘’Genç nesillerimizi kadim medeniyetimizin güzelliklerinden haberdar etmek ve öğrencilerimizin yeteneklerini becerilerini geliştirmek için açtığımız Güzel Sanatlar Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi Başakşehir’e ayrı bir heyecan ayrı bir güzellik katacaktır. Çabalarımızda her daim yanımızda olan ve programımıza teşvik eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca eğitime emek veren şube müdürlerimi, okul müdürlerimi ve öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Müzik, resim, edebiyat en önemli dersler olmalı

İlçemize güzel okullar yapılıyor, Güzel Sanatlar Lisesi’nin de ilçemize yapılmış olmasının önemli olduğunu düşünüyorum diyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,” Güzel Sanatlar Lisesi’nin Başakşehir’de açılmış olması bize mutluluk veriyor. Yeni bir ilçeyiz ilçemizin yapılaşması oluşurken güzel binalar, parklar, caddeler yapmak iyi bir şey ama bu işin ruhu yoksa ilçenin güzelliği bir müddet sonra güzelliğini kaybeder ve bu ruhu verecek olan da sanattır. Ülke olarak değişik dönemlerden geçtik spora, sanata karşı olduk, çocuklarımız bu gibi şeylerle uğraşırsa engel olduk. Ne zaman ki bir müziğin, resmin, edebiyatın okullarda en önemli dersler haline geldiğini görürüz işte o zaman kültür adına bir şeyler başlamış deriz. İdareci olarak bunların önünü açıp veliler olarak ta bunlara destek vermemiz gerekmektedir. Yeni bir üniversitemiz olan İbn Haldun Üniversitesi inşallah Türkiye’nin en güzel en iyi vakıf üniversitesi olacak. Mezun olan öğrencilerimiz Arapça ve İngilizceyi okuyup yazabilecek. Üniversitemiz ilk öğrencilerini bu sene alacak ve tamamı burslu. Biz bu üniversiteyi sadece diploma veren değil ilçemize kültürel bir hareketlilik katan, fikri derinlik oluşturan bir merkez olmasını istiyoruz. Üniversite kampüsü içerisinde Türkiye’nin en güzel, en iyi kütüphanesi olsun ve Türkiye’nin en güzel kongre konferans merkezi olsun istiyoruz. İnşallah buradan gelecekte Türkiye’nin dünyanın tanıdığı gençlerimiz yetişir.’’

İcat yapan bir nesille karşı karşıyayız

Başakşehir birçok konuda markası olan yeni bir ilçe olmasına rağmen özellikle gelişimine özen göstererek son zamanlarda üniversitenin de kurulmasıyla birlikte bunu taçlandıran birincil olarak söz ettiren bir ilçe haline geldi diyerek gururlanan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin sözlerine şöyle devam etti. “Tabi eksikliğini hissettiğimiz Güzel Sanatlar Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi ile bu perçinlendi. Bunların yapılmasıyla bir eksiğimiz spor lisesi kaldı. Yeni projeler içerisinde bunlar da değerlendirilirse çok memnun oluruz. Yaramazlık yapan bir şeyler bozan, yapan bunlardan bir şeyler yapmaya çalışan çocuklara annelerin babaların başımıza icat çıkarma dediği dönemlerden icat çıkarsınlar diye Bilim Sanat Merkezleri açtığımız günlere geldik. Artık ülke olaraktan güzel yeniliklerin yapıldığı zamanlardayız. Hem yeni açılan okullarımızın hem de diğer okullarımızın fiziki imkan ve ihtiyaçlarının giderilmesinde bize imkanda bulunan Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’a çok teşekkür ederiz.”

Okulumuz henüz çok yeni olduğundan bölüm ve öğrenci sayısının zamanla artacağını düşünüyoruz diyen Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, “Bazılarımız çocuklarımızın sanatla ve sporla ilgili beklentilerini hep göz ardı ettik. Artık bu çocukları yetenekleri ve zevkleriyle baş başa bırakmamızın zamanı geldi. Başakşehir bu konuda İstanbul’un ve Türkiye’nin öncü ilçelerinden birisi olacak burada spordan ve sanattan bahsettik inanıyorum ki on sene sonra Başakşehir bir eğitim merkezi, kültür, spor, sanat merkezi gibi olabilecek. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.’’

Emlak konut tarafından yapımı tamamlanan Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi 55 öğrenci ve 17 öğretmenle eğitim öğretime devam etmektedir.


Kayaşehir Güzel Sanatlar Lisesi’ne kavuştu ile Benzer Yazılar:

15 Mayıs 2017 Saat : 8:08

Kayaşehir Güzel Sanatlar Lisesi’ne kavuştu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir