Kayaşehir İETT Otobüsleri Tıklım Tıklım - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

7 Aralık 2023 - 13:50

Kayaşehir İETT Otobüsleri Tıklım Tıklım

Kayaşehir ulaşım sorunları İETT ve Başakşehir Belediye’nin katkıları ile büyük ölçüde giderildi.

Son Güncelleme :

03 Ekim 2013 - 16:55

Kayaşehir İETT Otobüsleri Tıklım Tıklım

Kayaşehir ulaşım sorunları İETT ve Başakşehir Belediye’nin katkıları ile büyük ölçüde giderildi. Kayaşehir’den İstanbul ‘un her merkezi noktasına otobüs veya dolmuş seferleri düzenlenmiş durumda. Kayaşehir İETT

Ancak şimdi de farklı bir sorun gündemde. Kayaşehir’de kentsel dönüşüm adına yaklaşık 20.000 konut yapılması, 5 kişilik aileden 100.000 insanın yaşadığını gösteriyor. Bu da ulaşımın belli saatlerinde özellikle sabah ve akşam sıkıntıların yaşanmasına sebep oluyor. Otobüslerin çok kalabalık olmasına neden olan bu saatlerin hat şoförlerinin hareket amirliğine bildirmesi ve yetkililerin de gereğini yapması gerekmektedir.

Özellikle 2013-2014 eğitim öğretim yılının başlaması ile hatlar da aşırı yığılma olmaktadır. Bizlere gönderilen maillerin en başında öğrencilerin yoğun kullandığı hatlarda aşırı izdihamın olduğu yönünde…

Türkiye’nin en büyük imam hatibi M. Emin Saraç İmam Hatip Okulunun açılması ile birlikle 78E Kayabaşı Kiptaş-Başakşehir Seferi kilitlenmiş durumda.

Kayabaşı Kiptaş’dan saat 07.25’de hareket eden 78E numaralı otobüs Seferi daha 7. MERKEZ KAYAŞEHİR durağında dolmaktadır. Sonra ki duraklarda okullarına gitmek için bekleyen öğrenciler alınamamaktadır. M. Emin Saraç İmam Hatip Okulu durağına 11 durak daha vardır. 78E deki kalabalık ancak 18. durak olan “ARTERİUM 5.kısım” durağında azalmaktadır.

Bu ve benzeri hatların rahat ve insanca yolculuk edebilmek için ya körüklü olması veya ek sefer konması yetkililerin görevi ve vatandaşın da talebidir. Bu durumu aslı görevi vatandaşa hizmet olan kurum ve kuruluşların kendilerinin tespit edip gereğini yapması gerekmektedir. Ancak görülen o ki vatandaş şikâyet etmedikçe, eylem yapmadıkça, bağırıp çağırmadıkça yetkililerin harekete geçmesi mümkün gözükmemektedir. Bu durum Türkiye’nin henüz daha bu seviyeye gelmemiş olduğunu göstermektedir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.