Kayaşehir İstanbul Otoyolları İçin Ayrıntılar - Kayaşehir İstanbul

Kayaşehir İstanbul Otoyolları İçin Ayrıntılar - Kayaşehir İstanbul

Kayaşehir İstanbul Otoyolları İçin Ayrıntılar

Kayaşehir Bölgesi Tem Otoyolu-Eski Edirne Asfalt Arası Yol Kavşak Uygulama projesine Pelit’in Peliwood Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıbı ve Tırmanır Sistemi ile çözüm sunuldu.

Bu haber 29 Kasım 2016 - 23:36 'de eklendi ve 385 kere okundu kez görüntülendi.

Başakşehir İlçesi, Kayaşehir Bölgesi Tem Otoyolu-Eski Edirne Asfalt Arası Yol Kavşak Uygulama projesine Pelit’in Peliwood Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıbı ve Tırmanır Sistemi ile çözüm sunuldu. Kayaşehir İstanbul Otoyolları

İşin Adı: Başakşehir İlçesi, Kayaşehir Bölgesi Tem Otoyolu-Eski Edirne Asfalt Arası Yol Kavşak Uygulama Projesi

Yeri: Kayaşehir, İstanbul

İşveren : İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Yüklenici: Makyol-Eze Ortaklığı

Alt Yüklenici: MİMARK TASARIM PROJE LTD. ŞTİ.

Genel Koordinatör: Berk Osman KULA

Şantiye Sorumlusu: Namık GAZİOĞLU

Kullanılan Kalıp Sistemi : PELIWOOD AHŞAP KİRİŞLİ PERDE KOLON KALIBI VE TIRMANIR SİSTEM

PROJE İLE İLGİLİ BİLGİLER:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Başakşehir ve Kayaşehir bölgelerinin 3.köprü yolları ile bağlanması için planlanan toplamda 4 adet viyadük ve 3 adet alt geçidin yapım işlerini MimarkTasarım Proje Ltd. üstlenmiştir. 4 adet viyadüğün toplam uzunlukları 1250 metredir ve her bir viyadük ayağı 3 adet kolon ve 1 adet başlık kirişinden oluşmaktadır.

Viyadüklerdeki kolonların beton döküm yükseklikleri 4,5 metredir ve bu projemizde taşıma kapasiteleri ve güvenilirliği açısından Peliwood Tırmanır Kolon ve Perde Kalıp Sistemleri tercih edilmiştir.

PELİT PERDE KOLON KALIBI VE TIRMANIR SİSTEM:

PELİWOOD Ahşap Kirişli Kalıp Sistemi, endüstriyel yapılar, altyapı inşaatları, konut inşaatları ve istinat perdeleri gibi geniş bir alanda perde ve kolon kalıbı olarak kullanılır. Kayaşehir İstanbul Otoyolları

PELİWOOD SİSTEM, Plywood, H20 ahşap kiriş ve çelik kuşak olmak üzere 3 ana elemanın birleşiminden oluşturulur.
Proje başlangıcında hazırlanan panolar, proje sonuna dek demonte edilmeksizin vinç ile taşınan bilen bir sistem olan PELİWOOD SİSTEM farklı projelere göre uyarlanabilen esnek bir sistemdir.

PELİWOOD SİSTEM TIRMANIR KALIP Beton dökümlerinde bir seferde dökülmesi mümkün olmayan yapılarda kullanılır. Viyadük ayaklarında, kör cephe perde ve kolonlarda dış cephede endüstriyel kalıbı askıda tutmak için kullanılır. Ayrıca tırmanır konsollar iş güvenliği açısında işçinin daha güvenli bir şekilde çalışmasına olanak sağlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.