Kayaşehir Konut Teslimat İşlemleri

Son Güncelleme: 21 Kasım 2012 - 1:13 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir Projesi kapsamında 12. Bölgede inşa ettirilen 788 adet konut, 1 adet büfenin; KDV yatırma işlemleri 04 – 23 Mayıs 2012 tarihleri arasında, teslim işlemleri ise 07 – 24 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul Kayaşehir 12.Bölge şantiyesinde yapılacak.

Kayaşehir Konut Teslimat İşlemleri

Toki Kayaşehir Görsel Güzellikleri

1) Alıcılar ilk etapta, T.Halk Bankası A.Ş. İkitelli şubesine KDV, sigorta, dogalgaz ve elektrik abone bedellerini, programa göre belirlenen günde yatıracak olup, ertesi gün konutlarını şantiyede müşavir firma Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetim ve Tic.A.Ş’den teslim alacaklardır.

2) 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, daha önce T.Halk Bankası A.Ş İkitelli Şubesine verilmiş olan talimatlar çerçevesinde KDV tahsil edilecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği  alıcıya verilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce  ilgili Banka şubesine başvuracaklardır. Ayrıca, teslimden sonraki her bir altı  aylık dönemin başında da, borç bakiyesine uygulanan artışlardan, ilk taksit ödemesiyle birlikte peşin olarak, artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecektir.  KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont görülmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

3) Ayrıca, İstanbul Kayaşehir projesi kapsamında ;

İGDAŞ için belirlenen doğalgaz abonelik ücreti 330,40 TL (KDV dahil) Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. elektrik abonelik ücreti 162,25TL(KDV dahil) alıcılardan banka tarafından tahsil edilecektir.  İGDAŞ ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. abonelik  bedellerinin yatırıldığına dair belgeler veya dekontlar görülmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

4) Konut alıcıları kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanması sağlanacaktır.

5) Program çerçevesinde başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

6) Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 İGDAŞ abonelik bedelinin yatırldığına dair banka dekontu

 Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.abonelik bedelinin yatırldığına dair banka dekontu


Kayaşehir Konut Teslimat İşlemleri ile Benzer Yazılar:

21 Kasım 2012 Saat : 1:13

Kayaşehir Konut Teslimat İşlemleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir