Kayaşehir’li Emlakçı Yakalandı

Son Güncelleme: 3 Eylül 2017 - 2:59 0 Yorum Yazar:

Orta Asya ülkelerinden gelen DEAŞ’lı teröristlere kalacak güvenli ev sağlayan Kayaşehirli emlakçı Servet D., eşi Ü.D. sayesinde yakalandı. Ü.D., eşinin telefonundan gizlice aldığı örgüt mensuplarının isim ve telefon numaralarını polise bildirdi. Emlakçı, çıkarıldığı mahkmece tutuklandı

Kayaşehir'li Emlakçı Yakalandı

Terör örgütü DEAŞ’ın emlakçısını eşi ele verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü 155 ihbar hattını geçtiğimiz aylarda arayan bir kadın, Servet D. hakkında bilgi vermek istediğini söyledi. Israrla ismini vermek istemeyen bu kadının, polise yapılan ihbardan iki gün sonra Servet D.’nin eşi Ü.D. olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Ü.D. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne davet edildi. Ü.D., eşi Servet D.’nin Orta Asya ülkelerinden gelen DEAŞ’lı teröristlere kalacak güvenli ev sağladığını söyledi. Eşiyle 2009 yılında evlendiğini anlatan Ü.D, şunları söyledi:

“Eşim normalde Kayaşehir’de emlak işleri ile uğraşıyordu. Ancak 1,5 yıldır DEAŞ içerisinde faaliyet gösteren şahıslarla sık sık görüşmeye başladı. Bu görüşmelerden sonra işyerini kapattı. İşyeri açık olduğu dönemlerde de zaten yabancı uyruklu, genel olarak Orta Asya ülkelerinden gelen şahıslara ev kiralıyordu. Bu şahıslara ve DEAŞ örgütü içerisinde faaliyet gösteren şahıslara eşya topluyor, maddi anlamda da destekte bulunuyordu. Eşim son 1 yıl içinde onların mescitlerine gitmeye başladı. Bana, ‘TC devleti kafir. Sen de onların okulunda çalışıyorsun. İşten ayrılacaksın. Çocukları da kreşe göndermeyeceksin’ dedi. Bir hafiye gibi çalışan Ü.D., eşinin telefonundan gizlice aldığı örgüt mensuplarının isimlerini ve telefon numaralarını emniyetle paylaştı. Bu simlerden olan Mukhammadamın Abdullaev’in Reina saldırganıyla bağlantılı olduğu belirlendi.

15 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Bu bilgilerin ardından harekete geçen polis, şüpheliyi takibe aldı. Teknik ve fiziki takibin ardından Servet D.’nin Facebook yazışmalarında, Fatima S. isimli kişiyle örgütsel yazışmalar yaptığı belirlendi. Emlakçının, bu kadına, “Cihat için kendini feda edecek bir partnere ihtiyacım var’ diyerek örgüte kazandırıp eylemlerde kullanmak istediği tespit edildi. Gözaltına alınan Servet D. sorgusunun ardından tutuklandı. Servet D. ile tutuksuz sanık Abdullaev hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Kayaşehir’li Emlakçı Yakalandı ile Benzer Yazılar:

3 Eylül 2017 Saat : 2:59

Kayaşehir’li Emlakçı Yakalandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-

ANKET

Toki’den Konut Talep Ediyorum

Toki'den İstanbul'da Konut İstiyorum

  • Evet --> 732
  • Hayır --> 12
Gönder
Sonuçlar