Kayaşehir metro bekliyor!

Son Güncelleme: 27 Haziran 2013 - 10:33 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyatköy metro hattından faydalanmak isteyen Kayaşehirliler, belediyeden gelecek yanıtı bekliyor.

Kayaşehir metro bekliyor!

Başakşehir metrosu 16 Haziran 2013 tarihinde hizmet vermeye başladı. Söz konusu metro hattı güzergahında ikamet edenlere rahat bir nefes aldıran Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyatköy metrosundan Kayaşehirliler de yararlanmak istiyor. Uydu kent olarak nitelenen ve 20 bin konuta ev sahipliği yapan Kayaşehir’de oturanlar Başakşehir metrosundan faydalanamadıkları için bu taleplerini belediyeye ilettiler.

Kayaşehir metro hattından nasıl yararlanır? 
Başakşehir metrosu, Olimpiyatköy durağına yalnızca maç günleri uğrayacak. Ancak Kayaşehirliler, metronun Olimpiyatköy durağına sürekli sefer yapmasını talep ediyor. Çünkü metronun Olimpiyatköy durağına sefer yapması halinde, Kayaşehir halkı aktarmalı olarak evlerine ulaşabilecek. Metronun şu anki sefer programına göre bunu yapamayan halk, taleplerini belediyeye iletti ve gelecek yanıtı merakla bekliyor.

Başakşehir metrosu güzergahı 
1 milyon 100 bin dolara mal olan ve 16 Haziran’da ilk yolcularını ağırlayan Başakşehir – Kirazlı metro hattı durakları şu şekilde;

*Metrokent
*Başak Konutları
*Siteler
*Turgut Özal
*İkitelli Sanayi
*Olimpiyat
*Ziya Gökalp Mahallesi
*İstoç
*Mahmutbey
*Yeni Mahalle
*Kirazlı

focus.com


Kayaşehir metro bekliyor! ile Benzer Yazılar:

27 Haziran 2013 Saat : 10:33

Kayaşehir metro bekliyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir