Kayaşehir Metro İhale Tarihi Netleşti

Son Güncelleme: 11 Mayıs 2016 - 10:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Kayaşehir metro hattı 12 Temmuz 2016 tarihinde ihaleye çıkıyor.

Kayaşehir Metro İhale Tarihi Netleşti

12 Temmuz 2016’da saat 10:00’da ihalesi yapılacak olan Başakşehir Kayaşehir metro hattının ihale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak başlayacak ve yer tesliminden itibaren 900 günde tamamlanması planlanıyor.

İstanbul’un en büyük konut projesi hamlelerinden biri olarak hayata geçirilen Kayaşehir de metroya kavuşuyor. Avrupa’nın en büyük sağlık merkezinin de inşa edildiği bölgenin, ulaşım sorununu çözmek amacıyla yapımı kararlaştırılan metro hattına başlanıyor. Yenikapı’dan gelerek Başakşehir’e kadar uzanan metro hattı Kayaşehir‘e uzatılacak. 2013’te hizmete giren Başakşehir metro hattının devamı niteliğinde olacak Kayaşehir metro hattı, 4 istasyondan oluşuyor. 6.5 kilometrelik uzunluğa sahip yeni hat sayesinde 10 dakikada Başakşehir’e ulaşım sağlanacak. Ayrıca Ataköyİkitelli metrosu ile yapılacak entegrasyon sayesinde Bakırköy sahil ile erişim sağlanacak. Yeni Havalimanı’na kolay ulaşım sağlayan hat, Başakşehir Metrokent istasyonu aracılığıyla havalimanına entegre edilecek.

Metrokent’ten start alacak olan Başakşehir Kayaşehir metro güzergahı ise şöyle olacak;
-Onurkent
-Sağlıkkent
-Toplu Konutlar
-Kayaşehir Merkez
Başakşehir Kayaşehir metro hattı bittiğinde semt arası yolculuk süresi 10 dakikaya sürecek.

İhale Yeri:

Başakşehir Kayaşehir metro ihalesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İhale İşleri Müdürlüğü, M. Nezih Özmen Mahallesi, Kasım Sokak, No:62, Kat: 4 Merter/Güngören adresinde yapılacak.


Kayaşehir Metro İhale Tarihi Netleşti ile Benzer Yazılar:

11 Mayıs 2016 Saat : 10:49

Kayaşehir Metro İhale Tarihi Netleşti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir