Kayaşehir Otopark Sorunu Rahatsız Etmeye Başladı

Son Güncelleme: 21 Mart 2015 - 3:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kayaşehir’de çok geniş alanın otoparklara ayrılması hem birçok güzelliği önlemiş, hemde otopark sorununun oluşmasına neden olması vatandaşın şikayetlerine sebep olmuştur.

Kayaşehir Otopark Sorunu Rahatsız Etmeye Başladı

Kayaşehir İstanbul

İstanbul Kayabaşı bölgesinde 2010 yılında kurulan Kayaşehir yerleşim yeri daha kuruları kısa bir süre olmasına rağmen otopark sorunu yaşamaya başladı.

Kayaşehir’ın düzenli yerleşim planı insanların ihtiyaçlarını görmek için otomobil almaya mecbur bırakmıştır. Kayaşehir, kendi içerisine bile ulaşım sorununu aktif olarak çözememesi insanların, borçlarına rağmen araba almaya sürüklemiştir.

Market, hastane, okul vs. bir çok yere ulaşım için market servislerini bile kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Bu sorunu kendi bünyelerinde çözmek hemde otomobil ihtiyacını gidermek için Kayaşehirlilerin aldıkları otomobiller, site içerisinde otopark zorunu olmasına neden olmuştur.

Site içerisinde yer kalmaması site sakinlerini uygunsuz araç park etmeye zorunlu bırakmaktadır. Emlak yönetimin uygunsuz araç parkı için yapmış oldukları uyarılar sonuçsuz kalmaktadır. Daha 5 yıl olmasına rağmen otopark sorununun bu kadar belirginleşmesi gelecek için endişe verişi bir durumdur.

Yetkililer bu konu hakkında bir şeyler düşünüp düşünmedikleri bilinmez ancak vatandaş bir şeylerin yapılması konusunda artık sorunu dillendirmektedirler.

İstanbul’un birçok semtinde yeni inşaatların altları otopark olarak mecburu tutulurken, Kayaşehir’de çok geniş alanın otoparklara ayrılması hem birçok güzelliği önlemiş, hemde otopark sorununun oluşmasına neden olması vatandaşın şikayetlerine sebep olmuştur.

Bu konu hakkında ilerleyen günlerde bir şeylerin yapılıp yapılmayacağını hep beraber takip edeceğiz.

www.kayasehiristanbul.net


Kayaşehir Otopark Sorunu Rahatsız Etmeye Başladı ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2015 Saat : 3:06

Kayaşehir Otopark Sorunu Rahatsız Etmeye Başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir