Kayaşehir sakinleri, Duyurulur - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

7 Aralık 2023 - 13:30

Kayaşehir sakinleri, Duyurulur

İnternet’te çıkan bazı haberler hakkında açıklama

Son Güncelleme :

16 Kasım 2012 - 11:39

Kayaşehir sakinleri, Duyurulur

İnternet’te çıkan bazı haberler hakkında açıklama. Değerli Kayaşehir sakinleri, son zamanlarda bazı internet sitelerinde “miş”’li haberler verildiğine şahit oluyorsunuz. Forum sitesi içersinde yapmış oldukları muhabbetlerinde konuşmalar onları bir noktaya getiriyor.

Sonrada bu yazılan çizilenlere kendileri de inanıp “miş”li haber diye yayınlıyorlar. Sonrada Devletin kurumlarını göreve çağırıyorlar. Bunu yaparken de tüm Kayaşehir sakinleri de böyle düşünüyor mesajı vermeyi ihmal etmiyorlar. Biz kendilerini defalarca uyarmamıza rağmen izledikleri politikalarından vazgeçmediklerini görüyoruz. Uyarılarımız yayından kaldırıldığı için site sakinleri bu durumdan haberdar olamamaktadırlar.

Bizler Toki’nin yapmış olduğu çalışmalardan olayı kendilerine müteşekkiriz. Bizleri ve birçok İstanbul halkını konut sahibi yaptıklarından dolayı. Artık kendi evimizin kirasını ödeyeceğiz. Ve 10 yıl sonunda Allah nasip ederse borcu olmayan bir evimiz olacak. Kayaşehir gibi pirim yapacak bir bölgede olduğundan hiç bahsetmiyorum bile.

Bizler Toki’den bu daireleri alırken bir sözleşmeye imza attığımızı sizlere hatırlatmak istiyorum. Sözleşmenin ilk sayfasında şöyle bir paragraf vardır.

“Gayrimenkul’lerin yapımı sırasında gerek planlarda, gerekse gayrimenkul planlarında ve projelerinde ve mahal listelerinde teknik ve yönetimsel nedenlerle gerekli göreceği her türlü değişiklikleri yapmak İDARE’NİN yetkisindedir. Zorunlu görülen plan ve proje değişiklikleri çerçevesinde satın alınan gayrimenkul metrekaresinde değişiklik yapabilir. Satış duyuruları ve broşürlerinde yar alan bilgiler bağlayıcı değildir.”

Daha konutları bile teslim almadan bazılarının imzalamış oldukları bu sözleşmeyi unutmuş olmalarını nasıl yorumlayacağız? Kayaşehir projesini üzerinde daha birçok değişiklik yapıldığını bilmemize rağmen bizler bunları duyurmuyoruz. Çünkü bunu yapma hakkına Toki sahip.

İstanbul Halkı şunu çok iyi bilmektedir;

İstanbul deprem bölgesi olduğu için hazarlı okulların yıkılıp yeniden yapıldığı herkesçe bilinmektedir. Bu süreçte yıkılan okullun öğrencilerinin çevredeki en yakın okullara gönderilmesi ve bunun için devletin ücretsiz servis bile ayarlaması hepimizce bilinmektedir.

Bu duruma kötü bir uygulama diyebilir misiniz?

Bunun benzeri İstanbul’un herhangi bir yerinde yapılacağı zaman devlet kurumlarına bu yanlıştan dönün diye mesaj mı göndermek lazım? Veya birileri bunu yaparsa onlar hakkında ne düşünmemiz gerekir?

Bizler, İstanbul halkının ve Kayaşehir sakinlerinin bu tür yönlendirmelere kapılmayacağına inanıyoruz.

Teşekkür ederim.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.