Kayaşehir Sorunları ile Örgütlü Mücadele

Son Güncelleme: 23 Ocak 2013 - 10:34 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Merhaba değerli Kayaşehir’li Komşularım; Bildiğiniz Üzere Avrupa’nın en büyük kenti olacak olan Kayaşehir projesinde yaşam başladı. Ancak bu uydu kent projesi kurulalı  2 yıl olmasına rağmen Kayaşehir’in sorunları bitmek bilmiyor.  Kısmı iyileşmeler olsa da kalıcı çözümler noktasında çok yetersiz kalınıyor.

Kayaşehir Sorunları ile Örgütlü Mücadele

Bu durumun tüm maddi manevi olumsuz etkileri, biz Kayaşehir sakinlerinin üzerinde gözükmekte. Ancak çok şükür ki Toki’nin, Belediyenin,  Emlak yönetiminin işbirliği ile Kayaşehir’lilere çektirdikleri sıkıntılar konut sakinlerini el birliği ile mücadeleye yöneltti. İstanbul’un çeşitli bölgelerinden Kayaşehir’e gelmiş olan vatandaşlar mevcut kurumlar ile mücadele etmek, haklarını aramak ve yolsuzluklar ile mücadele etmek için dernek çalışmaları altında örgütleşmeye başladılar.

Bizler şunu bekliyor ve umuyorduk ki; Akparti iktidarında geçmiş dönemlerde olduğu gibi hak ve hukuk istismarsı olmaz. Ak kadrolar bizlere zulmetmez. Akıllı, bilgili insanlar yönetici olarak atanır. Ancak durum hiç de öyle olmadı. Anti parantez şunu söylemek istiyorum. Ben Akparti yandaşı değilim karşıtı da. Ancak söylenenlerin doğruluğu için bir Akpartili yönetici Kayaşehir’i ziyaret etmeli ve sorunları kendi gözleri ile görmelidir. Eğer gelmiyorsa demek oluyor ki onlar da bu durumdan haberdardırlar. Kayaşehir kurulalı  üzerimize kâbus gibi çöken emlak yönetimi ve Daf bizlere rahat bir uyku uyutmamıştır.

Bunlar yetmiyormuş gibi kat mülkiyet kanunun Madde 20. maddesi site yönetimin eline soygun için büyük koz veriyor. “ Konut sahiplerinin yarısından fazlası istiyor” diye başlayan cümlenin arkasından toplayacakları ücreti açıklıyorlar. Her daireye fotokopi gönderiyor, ücreti hesaba işletiyor, ödemez iseniz haciz gelir diyorlar. Peki gerçekte konut sahiplerinin karısından fazlası istiyor mu?!!!

Tüm bunlar ve dahası ile mücadele için Kayaşehir 7 bölgede bir araya gelen konut sahipleri “ Kayaşehir 7.Bölge Sosyal Yaşatma ve Yardımlaşma. Derneğini” kurdular. Bu durum diğer bölgelere de örnek olacağını biliyoruz. Bu tür kurumsal faaliyetler ile yapılan hak ve hukuk ihlallerinin, yolsuzlukların önüne geçilebileceğini umuyoruz. Kayaşehir 7.Bölge Sosyal Yaşatma ve Yardımlaşma Derneğine başarılar diliyor tüm Kayaşehir’e hayırlı olsun diyoruz.

Her şey daha güzel bir Kayaşehir için

Her şey daha güzel bir İstanbul için

Her şey daha güzel bir Türkiye için

Adem YILMAZ

 


Kayaşehir Sorunları ile Örgütlü Mücadele ile Benzer Yazılar:

23 Ocak 2013 Saat : 10:34

Kayaşehir Sorunları ile Örgütlü Mücadele Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir