Kayaşehir vites büyüttü!

Son Güncelleme: 26 Şubat 2013 - 4:34 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2009 yılında TOKİ tarafından inşaa edilmeye başlanan, Türkiye’nin en kapsamlı ve en modern yerleşim bölgesi olan Kayaşehir’i EMLAK ROTASI’na değerlendirdi.

Kayaşehir’de 2011 yılında 10 bölgede toplam 10 bin 140 konutun sahiplerine teslim edildiğini belirten Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun,  tüm konutların 5 ay gibi kısa bir sürede tamamen dolduğunun altını çizdi.

Kayaşehir vites büyüttü!

“Tapu bile beklenmiyor”
Bu hızlı yerleşimin, diğer etapların teslimini de tetiklediğini ve 15. ve 16. bölgelerde bulunan 2000 konutun tesliminin de 2012’de tamamlandığını vurgulayan Hakan Erilkun, “bu konutlar 4 ayda dolunca bölgede çok yoğun bir sirkülasyon meydana geldi. O kadar ki tapu teslimi henüz yapılmamış olmasına rağmen bile yüzlerce konut tarafların aralarında yaptıkları özel anlaşmalara dayanarak devredildi. Yine bu dönemde 11, 12, 13 ve 14. bölgelerin inşasının tamamlanarak sahiplerine teslim edildi” dedi.

“5. bölge çok popüler”
Her yeni yerleşim bölgesinde olduğu gibi burada da etaplar arasında bazı bölgelerin öne çıktığını ifade eden Hakan Erilkun, Kayaşehir’deki ilk 10 bölgenin, özellikle de 5. bölgenin ciddi talep gördüğünü, çünkü diğer bölgelerde ciddi bir ulaşım sıkıntısı yaşandığını ifade etti. Erilkun, “En son olarak 2012 yılının Kasım ayında teslim edilen 17. bölgede 2 bin konut, sahipleri ile buluştu. Talepler daha geniş bir alana yayıldı ancak yine de ağırlıklı talep noktaları 1, 2, 3, 5. ve 8. bölgeler oldu. Bu durum elbette fiyatlara da yansıyor. Örneğin 11. bölge’de 100 metrekare büyüklüğünde bir konutun satılık değeri 220 bin TL iken aynı nitelikte bir konutun 5. bölgede bulunması halinde fiyat 255 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Kiralıklarda da fiyat farkı belirgin şekilde görülüyor, 3+1 büyüklükte bir dairenin kiralık fiyatı 11. bölge’de maksimum 600 TL iken 5. bölge’de fiyat 750 TL seviyelerinde” diye konuştu.

“2013 yılı sonunda yüzde 20 kâr getirecek”
Kayaşehir girişinde inşa edilen Bahçetepe Konutları’nda metrekare fiyatlarının şimdiden 2 bin 600 TL ile 2 bin 800 TL aralığında değiştiğine dikkat çeken Hakan Erilkun, “bölgenin rayiçlerinde bu döneme kadar olan gelişim bundan sonrasının çok daha hızlı olacağını da açıkça gösteriyor. Geçtiğimiz yıl itibarıyla 60 bin TL ile 70 bin TL aralığında bir peşinatla, kalanını 120 ay vadelendirerek toplamda 190 bin TL’ye satılan 3+1 konutlar bugün 120 bin ile 130 bin TL peşinatla satılıyor. Toplam değeri 240 bin TL’yi buluyor. Şimdi konut alanların 2013 sonunda en az yüzde 20 karlı çıkacağı çok açık. Bu konutların değeri yılsonu itibarıyla minimum 290 bin TL’yi bulur” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler Kayaşehir’i iyice kanatlandıracak!
Hakan Erilkun, Rami’de bulunan Kuru Gıda Hali’nin Şamlı Köyü ile Altınşehir arasına, Kaya City Projesi’nin tam karşısına taşınıyor olmasının; Atatürk Havaalanı’nın taşınacağı yeni lokasyon olan Arnavutköy’e yalnızca 15 dakikalık bir mesafede bulunmasının;  Kayaşehir’in Başakşehir’le neredeyse birleşmiş durumda olmasının ve 15. bölgede yapımı tamamlanan bölgenin ikinci büyük Sağlık Birimi’nin yanı sıra Türkiye’nin en kapsamlı Araştırma – Geliştirme Hastanesi’nin Mart 2013 sonunda inşaatının başlayacak olmasının, yakın gelecekte Kayaşehir bölgesinin değerini belirleyecek gelişmeler olarak gördüğünü belirtti.

Kayaşehir’e nasıl gidilir?
Kayaşehir her ne kadar uzak gibi görünse de İstanbul’un birçok noktasından İETT ile ulaşılabilir bir durumda. Özellikle Başakşehir’in çeşitli etaplarından Kayaşehir’e ulaşmak mümkün. Ayrıca İstanbul’un Taksim, Mecidiyeköy, Bakırköy, Zeytinburnu, Yenibosna gibi merkezi noktalarından da Kayaşehir’e İETT seferleri düzenleniyor.

http://www.emlakrotasi.com/2013/02/bolgeanalizi/kayasehir-vites-buyuttu.html


Kayaşehir vites büyüttü! ile Benzer Yazılar:

26 Şubat 2013 Saat : 4:34

Kayaşehir vites büyüttü! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir