Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu

Son Güncelleme: 5 Ağustos 2013 - 9:45 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi,  her Ramazan ayında aynı mahallede oturanları bir araya getiren ve ramazanın bereketinin paylaşıldığı sokak iftarlarını bu defa Kayaşehir’de gerçekleştirdi. 

Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu

Kayaşehir’de kurulan dev iftar sofrasında 15 bin kişi birlikte oruç açtı. Saatler öncesinden masaları dolduran Kayaşehirliler hep birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.  Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı İftar yemeğine; AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada;  “Geçen seneye baktığımız zaman yüzde 30-40 daha fazla katılım var. Geçen sene buraya 8 bin kişi katılmıştı. Bugün 15 bin kişi katıldı. Özellikle komşuların birbirleriyle dostluğunun, samimiyetinin artması adına Sokak iftarlarını başlattık. Biz senede bir gün böyle iftar yapabiliyoruz ama komşuluk ilişkilerinin gelişmesine bu iftar vesile olsun ve yıl boyunca güzel komşuluk ilişkileri sürsün. Dostluklarımız arttıralımki bu şekilde İstanbul’daki yalnızlığı kaldıralım, eski günlerdeki gibi komşuluk ilişkilerimiz olsun.” şeklinde konuştu.

Başakşehir Belediyesi’nin ambalajlı korunaklı kaplarda sunduğu üç çeşit sıcak yemek, iftariyelik ve tatlıdan oluşan menüsüyle oruçlarını açan vatandaşlar, Sokak iftarına katılmaktan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.


Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu ile Benzer Yazılar:

5 Ağustos 2013 Saat : 9:45

Kayaşehir’de 15 bin kişi aynı sofrada buluştu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir