Kayaşehir’e Yerel Mimarili 448 yeni konut!

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2015 - 3:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Türkiye genelinde yerel mimari hamlesinde yatay şehircilik örneği olarak gösterilen 10 bin konut inşa eden TOKİ, Kayabaşı’na da 448 konut yaptıracak.

Kayaşehir'e Yerel Mimarili 448 yeni konut!

Nevşehir’de yerel mimarinin ilk örneği olan 923 konutu sahiplerine teslim eden TOKİ, İstanbul Kayabaşı’nda da benzer bir proje için düğmeye bastı.

Nevşehir’de 3’er katlı bloklarda, yerel mimarinin izlerini taşıyan görünümleriyle büyük beğeni toplayan TOKİ evleri aslında sadece bu ille sınırlı değil. Türkiye genelinde aynı proje içinde tam 10 bin konut inşa edilecek. Bunların büyük bir çoğunluğunun ihalesi tamamlandı ve yapım aşamasında. Mimari çizgileriyle olduğu kadar, az katlı ve ferah konumlarıyla da ilgi çeken bu konutlar için TOKİ her ilde farkla ödeme şekilleri belirliyor. Küçük illerde taksitlerin 500 liranın üzerine çıkmamasına özen gösteren TOKİ’nin Kayabaşı konutlarında nasıl bir yol izleyeceği şimdilik bilinmiyor.

İhalesi tamamlanan ve değerlendirme aşamasında olan Kayabaşı’ndaki 448 konutluk yerel mimari uygulamasının yeni bir talep patlaması yaşatması bekleniyor. Hem az katlı olmaları hem de TOKİ’nin daha önceki projelerinden çok farklı mimari çizgileriyle öne çıkan bu projede, 15 dükkanlık ticari bir ünitenin yanında ilköğretim ve ortaöğretim okullarının da yer alması planlanıyor.


Kayaşehir’e Yerel Mimarili 448 yeni konut! ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2015 Saat : 3:49

Kayaşehir’e Yerel Mimarili 448 yeni konut! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir