Kayaşehirli pazar yeri istiyor!

Son Güncelleme: 11 Kasım 2013 - 4:23 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar

İstanbul Kayabaşı Kentleşme Sosyal ve Kültürel Dayanışma ve Kalkınma Derneği, Kayaşehir’in en önemli eksiklerinden olan pazar yeri için öneride bulundu. 17.ci bölgedeki kurban alanının bu doğrultuda değerlendirilmesini istediklerini söyleyen İSKAYAD Derneği Başkanı Hadi Gezgin, “Burası zaten hazır bir tesis, belediyeye çok fazlada bir maliyeti olmayacaktır” dedi.

Kayaşehirli pazar yeri istiyor!

Kayaşehir halkının en büyük eksiklerinden biride alışveriş sıkıntısı. Nüfusu 50 bine dayanan bölgede alışveriş ihtiyacı sadece bir AVM’ye mahkum edilmiş durumda. Kamuoyunu bilinçlendirmek adına önemli çalışmalara imza atan İSKAYAD Derneği bu soruna bir çözüm önerisi getirdi. Dernek, 17. Bölgede İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurban kesim alanı olarak kullandığı yerin haftada 2 gün olmak üzere Pazar alanına çevrilmesi için bir dizi çalışma başlattı. Başkan Hadi Gezgin, kurban alanın bir sonraki kurban bayramına kadar boş duracağını, bölgenin pazar ihtiyacını karşılamak için buranın değerlendirilebileceğini söyledi.

Hazır bir tesis olması sebebiyle çok da fazla bir maliyeti olmayacağın vurgulayan Gezgin, “İSKAYAD olarak internet sitemizi kurduğumuz gün sitede bir başlık açtık. “Kayaşehir’de pazar yeri olmalı mı?” şeklinde. Oldukça fazla talep geldi. Bu isteklere binaen bizde dernek adına böyle bir öneride bulunduk. 17. Bölge’de Kurban alanı yeri var ve hazır bir tesis. Talebimizi, sosyal medya üzerinden yetkililere ilettik, fakat resmi olarak herhangi bir cevap henüz gelmedi” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLAR TEDİRGİN

Kayaşehir’de insanların sadece bir markete mahkum edildiğini belirten Gezgin, “İnsanlar Başakşehir etaplar bölgesindeki marketlere servis araçlarıyla gidip geliyorlar ama yaşanan kazadan sonra hepsi tedirgin durumda. Kış ayları yaklaştı özellikle yolların kaygan olacak olması ve virajların keskinliği vatandaşı daha da fazla düşündürüyor. Eğer talebimiz yerine getirilirse vatandaş günlük taze meyvesini ve sebzesini buradan alarak ihtiyacını karşılamış olur. Bakıldığı zaman çokta büyük bir beklenti değil aslında. Nüfusu 50 bine yaklaşan bir ilçede böyle bir eksikliğin olması çok ciddi bir sorun” ifadelerini kullandı.

ALIŞVERİŞİMİ BAŞKA YERDEN YAPIYORUM

Bölgede alternatif başka bir market olmadığı için çok yüksek fiyatlarla müşteriye mal satıldığını kaydeden Gezgin, “Pazardan 1.50 liraya aldığımız domatesi oradan 3.50-4 TL’ye alıyoruz. Neden bu kadar pahalı diye sormak yerine alışverişimi direk kestim. İhtiyaçlarımı artık başka yerlerden karşılıyorum. Fakat aracı olmayan insanları o imkanı olmadığı için mecburen almak zorunda kalıyorlar” dedi.212haber


Kayaşehirli pazar yeri istiyor! ile Benzer Yazılar:

11 Kasım 2013 Saat : 4:23

Kayaşehirli pazar yeri istiyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir