Kesip Başakşehir’deki Ormanlığa Attılar

Son Güncelleme: 24 Ekim 2013 - 10:56 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul’da esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra Başakşehir’de bir ormanlık alanda elleri kelepçelenmiş halde cesedi bulunan Mısır asıllı işadamı Ramzi Matta cinayetiyle ilgili 3’ü Suriye uyruklu 11 kişi gözaltına alındı. Kesip Başakşehir'deki Ormanlığa AttılarCinayetin 14 milyon liralık bir tahıl ticareti sırasında çıkan anlaşmazlık sonucu meydana geldiği iddia ediliyor.
Edinilen bilgiye göre, Ramzi Matta, 15 Haziran’da Alman ortağı Kianosh N. ile İstanbul’a geldi. İstanbul’a geldikten kısa süre sonra kaybolan Matta’nın cesedi 21 Ağustos’ta Başakşehir’de siyah poşetin içinde bulundu. Elleri plastik kelepçe ile bağlanan Ramzi Matta’nın cesedi Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, polis cinayetle ilgili 3’ü Suriyeli 11 kişiyi gözaltına aldı.

Yapılan soruşturmada Ramzi Matta’nın Ukrayna’da 14 milyon liralık bir tahıl ticareti sırasında Suriyeli işadamı Samer F. ile anlaşmazlığa düştüğü tespit edildi. Gözaltına alınanlar arasında bulunan Samer F.’nin ifadesinde Ramzi Matta’yla aralarında yaşanan ticaret anlaşmazlığını doğruladığı ancak cinayetle bir ilgisinin bulunmadığını söylediği öğrenildi.

İNFAZ EDİLEN İŞADAMI GÜVENLİK KAMERASINDA
Öte yandan polis tarafından yapılan soruşturmada işadamının 14 Haziran 2013 tarihinde İran uyruklu Alman vatandaşı arkadaşı Kianosh R. ile birlikte Türkiye giriş yaptığını tespit etti. Havalimanının güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde, Mısır asıllı işadamı Ramzi Matta, İran uyruklu Alman vatandaşı arkadaşı Kianosh R. ile birlikte görünüyor.
Polis ekipleri, olayla ilgili olarak olayın tetikçisi olduğu düşünülen Makedonya uyruklu Solavan P.’nin de aralarında bulunduğu 4 kişinin daha arandığını soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirtti.

İHA


Kesip Başakşehir’deki Ormanlığa Attılar ile Benzer Yazılar:

24 Ekim 2013 Saat : 10:56

Kesip Başakşehir’deki Ormanlığa Attılar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir