Kitaplar Devletten, Defterler Belediyeden - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

29 Kasım 2023 - 16:08

Kitaplar Devletten, Defterler Belediyeden

Esenyurt ’ta 2013-2014 eğitim-öğretim dönemi için ilk ders zili çaldı. Esenyurt Toki Kız Meslek Lisesi’nde gerçekleşen tören ile ilçede eğitim görecek 120 bin öğrenci ders başı yaptı.

Son Güncelleme :

19 Eylül 2013 - 14:23

Kitaplar Devletten, Defterler Belediyeden

Esenyurt ’ta 2013-2014 eğitim-öğretim dönemi için ilk ders zili çaldı. Esenyurt Toki Kız Meslek Lisesi’nde gerçekleşen tören ile ilçede eğitim görecek 120 bin öğrenci ders başı yaptı.

Açılış programında 2013-2014 eğitim öğretim dönemi için “Kitaplar Devletten, Defterler Belediyeden” kampanyası ile öğrencilere okul defterlerini Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu takdim etti. İlçede 120 bin öğrenciye toplam 780 bin defter dağıtımı yapılacak. Bu yıl ilk kez böyle bir uygulama yapılan Esenyurt ‘ta okul defterleri Başkan Kadıoğlu tarafından temin edilmesi öğrencileri mutlu etti.Toki Kız Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen ilk ders zili açılış programına Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Özvatan, Okul Müdürleri, Siyasi parti temsilcileri, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından, Toki Kız Meslek Lisesi Müdürü Cavit Selvi açılış konuşması yaparak eğitime büyük destek veren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na teşekkür etti.Okul Müdürü Cavit Selvi ardından söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Özvatan yaptığı konuşmasında, Esenyurt ‘ta el birliği ile eğitim düzeyinin daha da yükseleceğini söyledi. Özvatan, “ Bugün öğrenciler ve velilerimiz için önemli bir dönüm noktasıdır. İlçemizde yeni açılan okullar ile sınıf mevcutları 60’lardan 40’lara düşmüştür. Amacımız ülkemizde ve ilçemizde eğitim düzeyini en üst seviyeye çıkarmaktır. El ele vererek çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve topluma faydalı bireyler olmalarını sağlamak istiyoruz. 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi. KADIOĞLU:

“KENDİNİZE, AİLENİZE VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUĞUNUZ VAR

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu yaptığı konuşmasında, öğrencilere seslenerek başarmanın yolunun sorumluluk olduğunu ifade etti. Başkan Kadıoğlu, “ Sevgili gençler sizlerin 3 tane sorumluluğunuz var. Birisi kendinize karşı, birisi ailenize, diğeri ise topluma karşı olan sorumluluktur. Kendinize karşı sorumluluğunuz; buraya okumaya, geleceğinizi imar etmeye ve şekillendirmeye geldiniz. Buradan aldığınız eğitimler ile bir meslek edinmeye geldiniz. Fakat bu eğitim kurumunun kapısından çıkınca kötülüklere karşı dikkat etmelisiniz. Aileniz sizlere fedakarlık göstererek buralara göndermiştir. Ailenize karşı bu sorumluluğunuzu yerine getirmek için çaba göstermelisiniz. Toplum ise sizden, eğitimini tamamlamış, komşusuna, çevresine, ülkesine ve toplumuna faydalı insanlar olmanızı istiyor. Bizler sizleri devletine ve milletine bağlı eğitimini tamamlamış, iyi insanlar yetiştirmek için çaba gösteriyoruz. Yeni eğitim döneminiz hayırlı ve başarılı olsun” dedi.

BAŞKAN KADIOĞLU DEFTERLERİ KENDİSİ DAĞITTI

Konuşmalar ardından Esenyurt Halk Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları folklor gösterisi gerçekleşti. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu bu yıl ilk kez uygulanan “ Kitaplar Devletten, Defterler Belediyeden” kampanyası ile öğrencilere defter dağıtımını bizzat kendisi yaptı. Defter dağıtım sonrasında Başkan Kadıoğlu ve protokol mensupları öğrenciler ile birlikte ilk ders zilini çaldılar. Sınıfları ziyaret eden Başkan Kadıoğlu, öğrenciler ile sohbet ederek başarı dileklerinde bulundu.Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu Toki Kız Meslek Lisesi açılış töreni ardından bu yıl eğitim ve öğretime açılan Belma Barut İlköğretim okulunu da ziyaret ederek, okul yöneticilerinden eksikler hakkında bilgi aldı.
İhlas Haber Ajansı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Buna bakmak ister misiniz..
Buna bakmak ister misiniz..