Konut alacaklar: İyi araştırın

Son Güncelleme: 22 Kasım 2014 - 12:17 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, gayrimenkul satın alınırken, uzun vade, cazip fiyat ve kampanyaların yanı sıra projeyi yapan firmaların iyi araştırılması gerektiğini belirtti.Konut alacaklar: İyi araştırın
Tellioğlu, yazılı açıklamasında, Türkiye’de son zamanlarda, maketten veya inşaatı devam eden projeler üzerinden, uzun vadeli satışlar yapıldığını ifade ederek, bu satışlarda alıcıların dikkat etmesi gereken önemli hususlar olduğunu bildirdi.

Gayrimenkul satın alınırken, uzun vade, cazip fiyat ve kampanyaların yanı sıra, projeyi yapan firmanın da iyi araştırılması gerektiğini belirten Tellioğlu, şunları kaydetti:kayasehiristanbul.net

“Satış vaadi sözleşmesinin içeriği, yapılacak işin teknik şartnamesi, yüklenici firmanın geçmişi, gayrimenkulün yapılacağı arsanın üzerindeki ipotek, borç ve imar durumu konularında nitelikli bilgiler alınmalıdır. Gayrimenkul alım-satımı, tapu sicil memurun önünde imzalanarak gerçekleştirilmelidir. Satış vaadi sözleşmesi, tapuya şerh edilmemişse, bunun hukuken hiçbir geçerliliği yoktur.”

Mevzuat eksikliğinden dolayı sektörde büyük bir boşluğun olduğunu ifade eden Tellioğlu, “Bu boşluktan dolayı, kimi sözde müteahhitler bazen bir evi, birden fazla kişiye satabilmektedir. İşini iyi yapan ile yapmayanların kanun çerçevesinde birbirinden ayrılması gerekmektedir. Bu gerekçelerden dolayı, Müteahhitlik Hizmet Yasası’nın TBMM gündemine getirilmesinin, sektördeki dürüst meslektaşımızın ve vatandaşımız hukukunun korunması açısından, büyük zaruret görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.


Konut alacaklar: İyi araştırın ile Benzer Yazılar:

22 Kasım 2014 Saat : 12:17

Konut alacaklar: İyi araştırın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir