Konut Faizlerini Düşürün

Son Güncelleme: 12 Nisan 2016 - 8:05 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye’nin 2023’e kadar 6 milyon konuta ihtiyaç duyacağı hesaplanıyor” dedi ve bankaların kredi faiz oranını düşürmesini istedi. Konut Faizlerini Düşürün

Cumhurbaşkanı belediyelerin vatandaşlardan otopark ücreti alsa da otopark projeleri olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin 2023’e kadar 6 milyon konuta ihtiyaç duyacağı hesaplanıyor. Vatandaşlarımızın sadece içinde oturacakları değil kendisine yüksek hayat kalitesi sunacak konutlara sahip olmasını istiyor. Dar gelirli vatandaşlarımızın da bu imkanlara sahip olması gerekir. Burada tüketici kredilerindeki faizi lütfen daha da düşürsünler. Birbirlerine bakarak değil, katılımcı kuruluşlar, markaları baz alarak değil. Onlar da bu oranları düşürsünler ki, konut kredisi alan vatandaşımız rahatlasın.

TOKİ’nin yatay mimari, mahalle mimari konseptiyle bu doğrultuda takdir ettiğim adımlar attığını görüyorum, inşallah görmeye de devam edeceğim. Belediyeler otopark için ücret alıyorlar. Ama otopark yapımına gelince hiçbir projede otopark var mı, yok mu diye kontrol etmezler. Bir yangın olduğu zaman itfaiye aracı o yangını söndüreceği yere dahi ulaşamaz. Geçenlerde Bomonti’de böyle bir olay oldu ve itfaiye aracı çok çok aşağı bir yerde kaldılar. Oradan oraya hortum uzatmak için itfaiye erleri cansiperhane bir savaş verdi.”


Konut Faizlerini Düşürün ile Benzer Yazılar:

12 Nisan 2016 Saat : 8:05

Konut Faizlerini Düşürün Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir